Kayseri Ekspres Haber
HV
07 EKİM Cuma 13:00
Advert

ULAŞIMA ZAM ÜZDÜ.... KONYA'DA OLMAZKEN, KAYSERİ'DE NEDEN ZAM YAPILDI!

Ahmet ŞAN
Ahmet ŞAN
Giriş Tarihi : 16-08-2022 18:50

Bir konuyu değerlendirirken etraflı bakmak lazım... Mesela en son Ekmeğe yapılan zammı eleştirmiş ve Kayseri gibi bir yerde Ekmeğin 3.5 TL olmasının sınırları zorlayan ve her kesimi olumsuz etkileyen bir durum olduğunu dile getirmiştim. Gelinen noktada toplu taşımaya zam yapıldı. 6.5 TL oldu bir tam bilet. (Şahsım adına) Bu zammı yapan 'Ukome' nin Kayseri gerçekleriyle örtüşen bir karar almadığını düşünüyorum. Lütfen zammı geri çekin!

Dünya'da Petrol fiyatları düşüşe geçerken ülkemizde de çok değil bir ay önce 30 TL olan Mazot benzin fiyatları düşüşe geçti. Mazot 24 Benzin ise 20 lira bandına kadar inerken Kayseri Büyükşehir Belediyesi "Ukome" yani Ulaşım Koordinasyon Merkezi ZAM kararı verdi. Hemde küçümsenmeyecek kadar...! 2 ay kadar önce zaten bir zam daha yapılmıştı.! Bakıyoruz ulaşımda en pahalı iller arasında ve en fazla zam yapanlar arasında Kayseri var...

Açıkcası bu zamları yapanların bir daha düşünüp yaşanılabilir Huzur kenti dediğimiz Kayseri için geri adım atmasını bekliyoruz!.
Bu şehir hepimizin... Zamlarla değil başarılarıyla konuşulan bir kayseri istiyor ve özlemle BEKLİYORUZ. 
Bazı verileri paylaşmak ve biz Kayserililerin ne kadar haklı talepte bulunduğunu anlatmak için Konya örneğini vermek istiyorum. 
Konya 2022 yılında zam yapmama kararı aldı, bunu Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan başta destekliyor.
Başta Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç başkanıma sesleniyorum. 
Gelin bizde Kayseri olarak bu şehirde yaşayan insanlara bu zor günlerde destek olalım.. UKOME o zaman büyür gelişir ve asıl anlamını icra eder... 

KALIN SAĞLICAKLA

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI