GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-11-2021 18:13   Güncelleme : 24-11-2021 18:17

VAROL, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü'ne değindi

MMO Kayseri Şube Başkanı Süleyman VAROL, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü ile ilgili aşağıdaki açıklamayı yaptı

VAROL, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü'ne değindi

 

                                                                                                         

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü, maalesef hiç yaşanmasını istemediğimiz olaylar yüzünden gündeme gelmiştir.

Kadınların bizim hayatımızdaki önemini her defasında dile getirmeye çalışıyorum. Tarihimizden bugüne bir millet var olmuşsa bunda kadınların payı tartışılamaz. Türk toplumunda kadının saygın bir yeri vardır. Tarihimize baktığımız zaman, kadın erkek eşit haklara sahiptir ve hakandan sonra hatun olarak söz sahibidir. Fakat gündem de yaşanan olaylar, kadına şiddet, taciz, her şeyin ötesinde bir insan olarak en temel hak olan yaşam hakkının güvence altında olmaması bizleri çok üzmektedir. Hayatımızın her noktasında rol alan kadınlar, geleceğimiz için ışıktır. Bunun bilincinde olarak, kadınlara hak ettikleri saygıyı vermeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, kadınların hiçbir konuda ayrımcılığa uğramadan, en ufak bir olumsuzluğa maruz kalmadan devam edebilecekleri huzurlu bir yaşam diliyorum.