GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-11-2021 16:00   Güncelleme : 12-11-2021 16:09

OSB'DE TAHİR NURSAÇAN YÖNETİMİ İBRA EDİLDİ

Kayseri Organize Sanayi Bölgesinde beklenen Mali Genel Kurul Başladı. 18. Olağan Genel Kurula kısıtlı sayıda katılım yapıldı ve misafir alınmadı. Divan Başkanlığını Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'ın Başkanlığında oluştu.

OSB'DE TAHİR NURSAÇAN YÖNETİMİ İBRA EDİLDİ


Siyasetçilerin açılış konuşmasından sonra Sanayi ve Ticaret Bakanlığının 3 ay, ve Asliye Hukuk Mahkemesinin Ağır Cezada hakkında açılan dava sonuçlanana kadar görevden uzaklaştırılan Tahir Nursaçan Başkan olarak 2019-2020 dönemine ait faliyet raporunu okudu.
Kendisinin vesayet ve karalama kampanyasına tabii tutulduğuna işaret eden Tahir Nursaçan ve yönetiminin faliyet raporu Divan Başkanlığınca sık sık uyarıldı ve kısa tutulması istendi. Bu arada salondan tepkiler geldi. Tahir Nursaçan'ın " arkadaşlar sakin olacaksınız, haddinizi bileceksiniz" sözleri üzerine salondan tepkiler giderek büyüdü. Olaya Divan Başkanı Büyükkılıç müdahale etti ve salonda sessizlik istedi, bir kez daha Tahir Nursaçan'ı konuşmasını kısa kesmesi konusunda uyardı.
Nursaçan'ın konuşmasından sonra OSB'ne Sahip ÇIk Platformu Sözcüsü Bekir Kiracıoğlu söz aldı. Bilanço hakkında konuşurken kendisinin kesinlikle aday olmadığını belirten Kiracıoğlu, 22 dilekçe yazdıklarını ve hiç birine cevap alamadıklarını söyledi. Özellikle Dubai'de harcanan paraların bilançoda yer almadığının altını çizen Kiracıoğlu, " Bizim tek amacımız sanayicimizin hakkının korunmasıdır" dedi
Bilanço üzerine yapılan konuşmalardan sonra Divan Başkanı Memduh Büyükkılıç, ibra oylamasının açık olmasını oyladı ve salondan çoğunluk açık oylama yapılması için el kaldırdı.
Ve bu sonucun ardından açık oyla ibra oylamasına geçildi.
2019-2020 bilançosu yapılan oylamada ibra edildi. İtirazlara karşı salonda 80 Evet'e  20 Hayır oyuyla ibranın yapıldığı söylendi. 

Tartışmalı Mali Kongre devam ediyor.