GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-01-2022 14:28   Güncelleme : 14-01-2022 14:28

Kayseri Jandarma 513 faili meçhul olayı aydınlattı

Kayseri Jandarma 513 faili meçhul olayı aydınlattı

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı, Suç Araştırma Kısım Amirliği( JASAT) tarafından 2021 yılı faaliyetleri kapsamında;

 

    Kasten öldürme, trafik kazası sonucu taksirle öldürme, kasten yaralama olmak üzere toplam (16) olaya müdahale edilmiş olup, bu olaylarda yakalanan (22) şüpheliden (11)’i tutuklanmış, (8)’i adli kontrol kararı ile serbest bırakılmıştır.

 

    Başta “Evden hırsızlık” olayları olmak üzere, “Bağ, bahçe ve tarladan, iş yerinden, oto hırsızlığı ve otodan hırsızlık, kamu kurum ve kuruluşlarından, inşaattan, haberleşme enerji ve nakil kablosu, motosiklet ve bisiklet hırsızlıkları ile büyükbaş ve küçükbaş hayvan hırsızlıkları” gibi (513) faili meçhul olay Jandarma Dedektifleri JASAT tarafından aydınlatılmıştır.

 

    Aydınlatılan olaylarda yakalanan şüpheliler ile adli makamlarca çeşitli suçlardan hakkında yakalama kararı bulunan (176) şahıstan, (93)’ü tutuklanmış, (83)’ü adli kontrol kararı ile serbest bırakılmıştır.

 

    Kayseri İl Jandarma Komutanlığınca, bölgemizin huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik olarak yürütülen faaliyetler, yine halkımızın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam ettirilecektir