SİYASET
Giriş Tarihi : 22-08-2021 15:05   Güncelleme : 22-08-2021 15:05

İYİ PARTİLİLER SOKAK SOKAK GEZİYOR

İyi Parti Kocasinan İlçe teşkilatı düzenlenen etkinliklerle vatandaşları ve esnafı dinlemeye devam ediyor. Argıncık semt pazarını gezen iyi partililer hem pazar esnafını hem de vatandaşı dinlediler. Ne pazar esnafı ne de vatandaşlar hallerinden  memnundu. Pazar yerindeki fiziki koşullar ise Kocasinan'a yakışmadı.

İYİ PARTİLİLER SOKAK SOKAK GEZİYOR

VATANDAŞ KURU EKMEKLE GÜNÜNÜ GEÇİRİYOR

 

HEM PAZARCI HEM VATANDAŞ DERTLİ

 

İyi Parti Kocasinan Teşkilatının üyeleri ve yöneticileri, Büyükşehir Belediye Meclisi İyi Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel ile birlikte çarşı çarşı,sokak sokak geziyor. İyi Partililer bu kez de Argıncık Semt Pazarındaydı. Pazarı gezen İyi Partililer esnafı ve vatandaşı dinledi. Esnaf tarım maaliyetlerinin artması nedeniyle ürün fiyatlarında şişmeler olduğunu ve tezgahlarına ürün koymakta zorlandıklarını dile getirdiler. Pazar esnafı Argıncık Semt Pazarının fiziki durumundan da dert yandılar. Bazı pazar esnafı ise pazar yerindeki işgaliye bedellerinden dolayı belediyelerle icralık olduğunu dile getirdiler. Pazarda ailesi ile birlikte tatilini geçiren küçük pazarcı çocuk ise pazar yerindeki çukurlardan dert yandı.Pazarı gezen bir çocuğun ise çukura takılarak düştüğünü ve ayağının kırıldığını belirten küçük pazarcı, çukurları kendi imkanları ile kapattıklarını söyledi. Küçük pazarcı kocasinan belediyesine pazarın düzenlenmesi çağrısında bulundu.

 

VATANDAŞI DİNLİYORUZ

 

Pazar esnafını ve vatandaşları dinleyen Büyükşehir Belediye Meclisi İyi Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel,hem pazarcının hem de vatandaşın dert yandığını söyledi. Yücel, "İyi parti olarak vatandaşı ve esnafı yerinde dinlemeye devam ediyoruz. İyi Parti Kocasinan İlçe teşkilatı olarak bugün Argıncık Semt Pazarına geldik hem pazar esnafını hem  vatandaşı dinledik. Esnafımız da vatandaşlarımızda hallerinden memnun değil. Tarımdaki girdi maaliyetlerinin yükselmesi nedeniyle ürün fiyatları inanılmaz bir şekilde artmış durumda. Pazara gelen vatandaşımız her şeyden yarım almak zorunda kalıyor. Vatandaş cebini düşünüp harcama yapmayınca esnaf da para kazanamıyor. Doğal olarak harcama yapılmayınca satışlar düşüyor. Bu durumdan pazarcı muzdarip, vatandaş ise neredeyse kuru ekmekle günü geçirmenin derdinde" dedi.

 

VATANDAŞ KURU EKMEKLE GÜNÜNÜ GEÇİRİYOR

 

Yücel "Pazar yerinin fiziki şartları da günümüze yakışmıyor. İnsanlarin alışveriş için geldiği pazar yerinde çukurlardan geçilmiyo. Küçük kardeşimin ifade ettiği gibi ayağını kıranlar bile olmuş. Yine pazar yerinin işgaliye bedelini ödeyemeyenler hacizle karşı karşıya kalmışlar. Pazar yerinin hem fiziki şartlarının iyileştirilmesi hem de pazar esnafının sıkıntılarının bir an önce çözülmesi gerekir" şeklinde konuştu.