Kayseri Ekspres Haber
HV
07 EKİM Cuma 11:22
Advert

MHP'Lİ ÖZDEMİR'DEN SOYER'E TEPKİ: "9 EYLÜL BİR BARIŞ DEĞİL"

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-09-2022 20:22
MHP'Lİ ÖZDEMİR'DEN SOYER'E TEPKİ:

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir: "9 eylül 1922 bir barış değil, Türk milletine dayatılmaya çalışılan işgalin, Türk milletine dayatılmaya çalışılan soykırımın, Türk milletine karşı gerçekleştirmeye çalışılan tecavüzlerin ve bütün bu karanlık eylemler karşısında Türk milletinin azminin, kendi eliyle aldığı, kendi bileğinin gücüyle, hakkıyla vatanını kurtardığı, azimli, kutlu, değerli fetihlerden sadece bir tanesidir" dedi.


MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in, İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü etkinliklerinde kullandığı ifadelere tepki gösterdi.  Kadir Has Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen "Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma" programında konuşan Özdemir, dün 9 Eylül İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü olduğunu ve CHP zihniyetinin çarpık, teslimiyetçi ruh halinin kendisini bir başka yerde daha gösterdiğini belirtti.

Partisinin "Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma" programında Soyer'e tepki gösteren Özdemir konuşmalarını şöyle sürdürdü;


"Çok daha ağır cevaplar verilebilir ancak Milliyetçi Hareket Partisi'nin kendi nezaketi ve Türk milletinin feraseti eminiz ki bu ağır cevaplar karşısında muhataplarına demokratik teamüller gereğince vakti saati geldiğinde gereken cevabı ulaştıracaktır. Fakat şunu ifade etmemiz lazım, 9 eylül 1922 bir barış değil, Türk milletine dayatılmaya çalışılan işgalin, Türk milletine dayatılmaya çalışılan soykırımın, Türk milletine karşı gerçekleştirmeye çalışılan tecavüzlerin ve bütün bu karanlık eylemler karşısında Türk milletinin azminin, kendi eliyle aldığı, kendi bileğinin gücüyle, hakkıyla vatanını kurtardığı, azimli, kutlu, değerli fetihlerden sadece bir tanesidir. Bunun anlamını bilmeyenler denize döktüğümüz Yunanlıların arta kalanlarıysa işte bununla hesaplaşmasını 2023'te hep beraber yapmak durumundayız"

Yunanistan'ın karasularını 3 milden 6 mile yükseltmesi ve adaları silahlandırması konusunda Türkiye'ye açık bir tehdit oluşturduğunu da söyleyen Özdemir: "Bu eylemler karşısında Türkiye haklı duruşunu ortaya koyuyor. Yunanistan böyle devam ederse, zaman zaman biliyorsunuz uluslararası hava sahasında gerek eğitim faaliyeti icra eden gerekse kendi yada NATO faaliyetlerini icra eden savaş uçaklarımıza tacizde yahut saldırgan girişimlerde bulunuyor. Aklını kaçırmadıysa Yunan hükümeti veyahut Yunanistan'da hala aklı başında birileri kaldıysa şöyle bir yüzyıl öncesine gidip bu milletle şaka yapılmayacağı gerçeğini öğrenmeleri lazım. Zillet cephesine bakıyorsunuz, Cumhur İttifakı bu anlayışı ortaya koyarken, zillet ittifakının ağzını Ege Denizi'yle ilgili bıçak açmıyor. Kof ve boş cümlelerle zamanı geçirmekten başka herhangi bir tutum takınmıyorlar doğrusu." ifadelerini kullandı.

AdminAdmin

YORUMLAR