Kayseri Ekspres Haber
HV
28 MART Salı 12:09
Advert Advert

Kayserigaz’a ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-03-2023 11:33
Kayserigaz’a ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi

 

 

Kayserigaz, Enerji Yönetim Sistemi sertifikasyon süreçlerini tamamlayarak ISO 50001:2018 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi aldı. 

 

Türkiye’nin en büyük endüstriyel holdingi SOCAR Türkiye’nin iştiraki Kayserigaz, Enerji Yönetim Sistemi sertifikasyon süreçlerini tamamlayarak ISO 50001:2018 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi’ni almaya hak kazandı. 

 

SOCAR Türkiye’nin sürdürülebilirlik stratejileri doğrultusunda enerji ve çevre ile ilgili hedeflerine katkı sağlamak amacıyla Kayserigaz’da ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi uygulamaları tamamlandı.

Kayserigaz çalışanlarından oluşan “Enerji Yönetim Takımı” katkılarıyla şirket içinde enerji verimliliği ve enerji tasarrufunun artırılması hedefiyle ısı izolasyonu ve sistem optimizasyonu çalışmaları ele alınarak doğal gaz ve elektrik enerji tüketimlerinde tasarruflar sağlandı.  Sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında karbon ayak izinin düşürülmesi ve çevreci bakış açısının artırılması için şirket süreçleri iyileştirildi. Ayrıca Kayserigaz çalışanlarına enerji kullanım bilincinin arttırılması ve enerji maliyetlerinin düşürülmesine katkı sağlaması amacıyla farkındalık eğitimleri verildi. 

AdminAdmin

YORUMLAR