Kayseri Ekspres Haber
HV
07 ŞUBAT Salı 05:35
Advert Advert

Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan Zirvesi Kayseri'da Yapıldı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-12-2022 22:57
Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan Zirvesi Kayseri'da Yapıldı.

Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan Savunma Bakanları Zirvesi Erciyes’te Yapıldı.

 

Erciyes Kayak Merkezi’nde bir otelde gerçekleştirilen toplantıya, Milli Savunma Bakanımız Sayın Hulusi Akar, Azerbaycan Cumhuriyeti Savunma Bakanı Orgeneral Sayın Zakir Hasanov ve Gürcistan Savunma Bakanı Sayın Juansher Burchuladze, Valimiz Sayın Gökmen Çiçek, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve protokol üyeleri katıldı.

Milli Savunma Bakanımız Sayın Hulusi Akar, “Türkiye-Azerbaycan-Gürcistan Savunma Bakanları Toplantısı'nın bu sene dokuzuncusunu Kayseri’de gerçekleştiriyoruz. Dost, kardeş ve müttefik ülkeler Azerbaycan ve Gürcistan'ın Savunma Bakanlarını Kayseri'de ağırlamaktan memnuniyet duyuyorum.” diye konuştu.

Azerbaycan ile “iki devlet, tek millet” olduğunu ifade eden Milli Savunma Bakanımız Sayın Hulusi Akar, “Azerbaycan, kederde ve kıvançta bir ve beraber olduğumuz can kardeşimizdir.” dedi

TOMTAŞ Havacılık Ve Teknoloji Aş’nin "Ortak Girişim Sözleşmesi İmzalandı

Türkiye’nin ilk uçak fabrikası olarak 1925’te kurulan TOMTAŞ'ın adını yaşatmak üzere kurulacak TOMTAŞ Havacılık ve Teknoloji AŞ’nin "Ortak Girişim Sözleşmesi" Kayseri’de imzalandı.

İmza törenine, Milli Savunma Bakanımız Sayın Hulusi Akar’ın yanı sıra, Azerbaycan Cumhuriyeti Savunma Bakanı Zakir Hasanov, Valimiz Sayın Gökmen Çiçek, Millî Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Erciyes Üniversitesi Rektörü Fatih Altun, TOMTAŞ Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ekşi, TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, ASFAT Genel Müdürü Esad Akgün katıldı.

Törende bir konuşma yapan Milli Savunma Bakanımız Sayın Hulusi Akar, “Türkiye’nin ilk uçak fabrikası olarak 1925’te kurulan TOMTAŞ'ın adının yaşatılmasına yönelik hayata geçirilen bu girişimle büyük bir sinerji oluşturulmuştur. Kayseri Büyükşehir Belediyesinin desteği ASFAT, TUSAŞ, TOMTAŞ Yatırım ve Erciyes Teknopark’ın katkısıyla savunma ve havacılık sanayisinde yeni başarılara imza atacağız.” dedi.

Konuşmaların ardından TOMTAŞ Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ekşi, TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, ASFAT Genel Müdürü Esad Akgün tarafından Ortak Girişim Sözleşmesi imzalandı.

Azerbaycan Savunma Bakanı ve Valimiz Sayın Gökmen Çiçek’ten Esnaf Ziyareti

Türkiye-Gürcistan-Azerbaycan Savunma Bakanları Toplantısı için Kayseri’de bulunan Azerbaycan Savunma Bakanı Orgeneral Zakir Hasanov, Valimiz Sayın Gökmen Çiçek ve Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ile birlikte, Kazancılar esnafını ziyaret ederek, vatandaşlarımızla da sohbet ettiler.

AdminAdmin

YORUMLAR