Kayseri Ekspres Haber
HV
29 KASIM Salı 21:35
Advert Advert Advert . Advert Advert

PKK/PYD/YPG Silahlı Terör Örgüt Üyesi Kayseri'de Yakalandı

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-11-2022 14:02
PKK/PYD/YPG Silahlı Terör Örgüt Üyesi Kayseri'de Yakalandı

Kayseri İl Jandarma Komutanlığınca, Ülkemizde faaliyet gösteren terör örgütü üyelerinin tespiti maksadıyla yapılan istihbari çalışmalar ve detaylı araştırmalar neticesinde; Suriye Ülkesinde bulunduğu dönem içerisinde:

 

    - PKK/PYD/YPG Silahlı Terör Örgütü bünyesinde silahlı faaliyet yürüttüğü ve yurda yasadışı giriş yaptığı tespit edilen, Suriye uyruklu (1) şüphelinin yakalanması ve delillerin ele geçirilmesine yönelik 23.11.2022 tarihinde, Kayseri ili Develi ilçesinde bulunan (1) adreste icra edilen operasyon ile yapılan arama neticesinde (1) şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şüpheliye ait birçok dijital materyal ele geçirilmiş olup,  işlemlerinin tamamlanmasına müteakip adli makamlara sevk edilecektir.

    -Arama sonucu bir miktar uyuşturucu olduğu değerlendirilen madde ve uyuşturucu madde kullanımına yarayan bir çok aparat, (1) adet av tüfeği ile (1) adet tabanca ve tabancaya ait (1) adet şarjör ele geçirilerek şüpheli şahıs ve aynı evde ikamet eden şahsa uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak, 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet  suçlarından soruşturma başlatılmıştır.

 

2.     Kayseri İl Jandarma Komutanlığınca, bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik Terörle Mücadele kapsamında yürütülen operasyonlara azim ve kararlılıkla devam edilecektir.

 

AdminAdmin

YORUMLAR