Kayseri Ekspres Haber
HV
07 ŞUBAT Salı 04:22
Advert Advert

KESOB Başkanı Odakır’dan 17 Aralık mesajı

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-12-2022 11:55
KESOB Başkanı Odakır’dan 17 Aralık mesajı

 

Kayseri Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Şeyhi Odakır, 17 Aralık 2016'da gerçekleşen terör saldırısının yıldönümünde yayımladığı mesajında, “Terörü lanetliyoruz. Şehitlerimizi yâd ediyor, Allah’tan rahmet diliyoruz” dedi.

6 yıl önce, 17 Aralık 2016'da terör örgütü PKK tarafından çarşı iznine çıkan askerleri taşıyan otobüse düzenlenen terör saldırısında 15 asker şehit olmuştu. KESOB Başkanı Şeyhi Odakır, 6 yıl önce yaşanan acıyı ve terör saldırısını unutmadı.

“ŞEHİTLERİMİZİN KANLARI YERDE KALMADI, KALMAYACAK”

Başkan Odakır, terör saldırısının yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Odakır, mesajında şunları kaydetti: “6 yıl önce huzur şehrimiz Kayseri’de kalleş terör örgütü PKK, çarşı iznine çıkan Mehmetçiklerimize saldırmış, 15 askerimizi şehit etmişti. Aradan 6 yıl geçmiş olmasına rağmen ne bu şehir bu acıyı unuttu ne de bizler unuttuk. Hain terör örgütü hainliğini bir kez daha sergileyerek askerlerimizin canına kastetmiş, bizleri yasa boğmuştu. Saldırının yıldönümünde acımızı, şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha hatırlıyoruz. Hain terör örgütlerinin amacına ulaşamayacağının bir kez daha altını çizmek istiyor, terörü lanetliyoruz. Dün olduğu gibi bugün ve yarın da hangi terör grupları olursa olsun, hangi isimle hainlik yaparlarsa yapsın, devletimiz, güvenlik güçlerimiz teröristlerin, terörün kökünü kazıyacak ve şehitlerimizin kanlarını yerde bırakmayacaktır. Bu vesileyle 17 Aralık 2016’daki terör saldırısı nedeniyle hayatını kaybeden vatan evlatları Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet diliyor, ailelerine, Türk milletine sabırlar diliyoruz. Saldırıda yaralanıp gazi olan Mehmetçiklerimize sağlıklı bir ömür diliyoruz.”

AdminAdmin

YORUMLAR