Kayseri Ekspres Haber
HV
07 EKİM Cuma 18:30
Advert

BÜNYAN ÇİFTÇİSİNİN LİSANSLI DEPO ÇİLESİ

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-08-2022 13:56
 BÜNYAN ÇİFTÇİSİNİN LİSANSLI DEPO ÇİLESİ

İyi Parti Bünyan İlçe Başkanı Erhan Özhan "Kayseri’nin 'Buğday ve arpa ambarı' olarak tanınan Bünyan’da, üretici mahsulünü koyacak bir depoya sahip olmamanın mağduriyetini yaşamakta olduğunu ifade ederek hasat yapan çifçilerin sorunlarını gündeme taşıdı. 

 

BÜNYAN ÇİFTÇİSİNİN LİSANSLI DEPO ÇİLESİ


İyi Parti Bünyan İlçe Başkanı ve aynı zamanda Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Erhan Özhan, "Kayseri’nin 'Buğday ve arpa ambarı' olarak tanınan Bünyan’da, üretici mahsulünü koyacak bir depoya sahip olmamanın mağduriyetini yaşamakta. Bünyan’a 27 km uzaklıktaki Sarıoğlan’da, 47 km uzaklıktaki Talas Kamber’de, 60 km uzaklıktaki Felahiye’de depolar olmasına rağmen; bütün bu ilçelerimizin ortasında, tek başına bütün bu ilçelerin toplam tarım arazileri kadar ekilebilir alana sahip Bünyan'da 'Lisanslı Depoculuk' işletmesi olmaması akılla izah edilemez!" şeklinde ifadelerde bulundu.


Özhan, "BÜNYAN Çiftçisi adına bakanlık yetkililerine, Valiliğimize, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına çağrıda bulunuyoruz; Bünyan'da üretilenin, üretildiği yerde depolanması ve bereketlenmesi için, çiftçinin kilometrelerce uzaklıktaki farklı ilçelere, tır başına 3 ila 4 bin lira artı maliyetle mahsul gönderme mağduriyeti yaşamaması için; BÜNYAN'A 'LİSANSLI DEPOCULUK İŞLETMESİ' talep ediyoruz. Üretilen üretildiği yerde değer bulsun, mahsulün katma değeri artsın; Çiftçimiz kazansın, BÜNYAN kazansın, TÜRKİYE kazansın istiyoruz." dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR