Kayseri Ekspres Haber
HV
20 TEMMUZ Cumartesi 01:29
Advert

CHP li Murat Molu Tomarzalı seçmenle buluştu

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-03-2024 16:27
CHP li Murat Molu Tomarzalı seçmenle buluştu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Murat Molu, Tomarza’da seçmenle buluştu. Tomarzalıların sorunlarını dinleyen Murat Molu, “Çiftçi ve besici vatandaşlarımızın nasıl bir sıkıtın içerisinde yaşadıklarını biliyoruz. Tarımsal kalkınma projelerimiz ile yaşanan bu sıkıntılarını geride bırakacağız. Tomarzalı vatandaşlarımızın emeklerini karşılıksız bırakmayacağız” şeklinde konuştu. 

CHP Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Murat Molu, seçim çalışmaları kapsamında Tomarza ilçesinde seçmenle buluştu. Murat Molu’nun ziyaretine CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, CHP Kayseri İl Kadın Kolları Başkanı Burcu Avcı, İl Başkan Yardımcısı Av. Niyazi Ünalmış, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Tomarza İlçe Başkanı ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri de eşlik etti. 

Tomarza halkı Murat Molu ve Milletvekili Aşkın Genç’e, ürettikleri yöresel ürünlerden zarar ettikleri, kabak çekirdeğinin başkenti olma yolunda ilerlediklerini ama emeklerinin karşılığını alamadıklarını, kırsalda kalan bir ilçede yaşadıkları için hizmet eksiği yaşadıklarını anlattılar. 

CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, yaptığı kısa konuşmada, CHP’li belediyeler tarafından yönetilen yerlerde tarımsal kalkınma hareketinin öne çıktığını, çiftçiye tohum, gübre ve ilaç desteği verildiğini, besicilikle uğraşan vatandaşlara da destekler verildiğini söyledi. 

 

TOMARZALI VATANDAŞLARIMIZIN EMEKLERİNİ KARŞILIKSIZ BIRAKMAYACAĞIZ

Daha sonra konuşan CHP Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Murat Molu ise “Çiftçi ve besici vatandaşlarımızın nasıl bir sıkıtın içerisinde yaşadıklarını biliyoruz. Tarımsal kalkınma projelerimiz ile yaşanan bu sıkıntılarını geride bırakacağız. Tomarzalı vatandaşlarımızın emeklerini karşılıksız bırakmayacağız. Bu ülkenin ilk kurulduğu günlerde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilk kalkınma hamlesi çiftçilerin desteklenmesi üzerine olmuş ve borç içindeki Türkiye Cumhuriyeti tarım ürünlerinden elde edilen gelirle borcunu ödemeyi başarmış ve kısa sürede ekonomik büyüme ile sanayi kalkınma adımlarını atmıştır. Sümerbank bez fabrikalarının kurulması, uçak fabrikalarının kurulması, şeker fabrikalarının kurulması tarımdan elde edilen gelirlerle olmuştur. Biz de CHP olarak yönettiğimiz her yerde sorun ve sıkıntı yaşayan vatandaşlarımızı desteklemeye devam ediyoruz. Çiftçilerimize ciddi destekler veriyoruz ve vermeye de devam ediyoruz. Ata tohumları dağıtacağız ve çiftçimizin önemini herkese göstereceğiz.” Şeklinde konuştu.

AdminAdmin

YORUMLAR