Kayseri Ekspres Haber
HV
02 ŞUBAT Perşembe 13:54
Advert Advert

'BİZLER HEPİNİZİ SAĞ SALİM, 15 GÜN SONRA BURADA BEKLİYORUZ'

Vali Gökmen Çiçek, 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı Birinci Yarıyıl karne dağıtım törenine katılarak, öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-01-2023 15:02
'BİZLER HEPİNİZİ SAĞ SALİM, 15 GÜN SONRA BURADA BEKLİYORUZ'

Melikgazi İlçesi İlmiye-Ahmet Nuri Büyükkılıç İlkokulu’nda düzenlenen törene Vali Gökmen Çiçek’in yanı sıra, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Kaymakamı Bülent Karacan, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ile il ve ilçe protokolü katıldı. 

Törende bir konuşma yapan Vali Gökmen Çiçek, “Bugün karnelerini dağıttığımız öğrencilerin mutluluklarını, pırıl pırıl yüzlerini görüyoruz. Kazasız belasız bir dönemi çok şükür geride bıraktık. Kayseri'de 1137 okulda, 333905 öğrenci, 21870 öğretmenimiz var. Bunu açık yüreklilikle söylüyorum ki, gerçekten çok büyük bir camia. Birçok ilin nüfusundan fazla. Kayseri başarı sıralamasında ortalaması birçok ilin üzerinde ve çıta sürekli yükselmekte.” dedi.

Gittiği her okulda öğretmenlerin fedakarlığını gördüğünü ifade eden Vali Gökmen Çiçek, “Gittiğim her okulda, öğrencilerimizin özgüvenini ve öğretmenlerimizin fedakarlığını görüyorum. Öğretmenlerimizin fedakârca çalışmasını, öğrencilerimizin yüzlerindeki mutluluktan, tebessümden görüyorum. Kayseri Valisi olarak önümüzdeki dönemde daha büyük başarıların geleceğine inanıyorum. Özellikle hem akademik, hem de eğitim noktasında, milli ruh içerisinde bu memlekete faydalı gençler yetiştireceklerine inancım tam.” dedi.

Öğrencilere de seslenen Vali Gökmen Çiçek, “Biraz dinlenin, ailelerinizle zaman geçirin, özellikle sosyal medyadan uzak durarak, kitap okuyun. Bizler hepinizi sağ salim, 15 gün sonra burada bekliyoruz.” diye konuştu.

Vali Gökmen Çiçek ayrıca, servis araçlarının kontrolünün ikinci yarıl başlamadan yapılması ve varsa gerekli eksikliklerin giderilmesi için gerekli çalışmaların yapılması talimatını verdi. 

Konuşmaların ardından Vali Gökmen Çiçek ve beraberindeki protokol üyeleri, ilkokul 1 inci sınıfları ziyaret ederek, öğrencilerin karnelerini dağıttı.

AdminAdmin

YORUMLAR