Kayseri Ekspres Haber
HV
13 TEMMUZ Cumartesi 20:24
Advert

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, FELAHİYE’DE TOPLU TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILDI

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-03-2024 16:20
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, FELAHİYE’DE TOPLU TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILDI

Felahiye ilçesinde toplu temel atma törenine katılan Başkan Büyükkılıç, “Aşk ile koşan yorulmazmış.  Biz bir ekibiz, biz bir aileyiz, biz Cumhur İttifakı’yız, biz bereketin timsaliyiz” dedi.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, FELAHİYE’DE TOPLU TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILDI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Felahiye’de Atatürk İlköğretim Okulu İnşaatı, Büyüktoraman Çok Amaçlı Sosyal Tesis, yapımı devam eden arıtma tesisi ve kolektör hattı projelerinin toplu temel atma törenine katıldı.

Kent merkezi ve ilçelerde ulaşım ve altyapı başta olmak üzere hemen her alanda proje ile yatırımlarını aralıksız bir şekilde sürdüren Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Felahiye ilçesinde toplu temel atma törenine katıldı.

Felahiye meydanında gerçekleşen Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Felahiye Belediyesi tarafından Atatürk İlköğretim Okulu İnşaatı, Büyüktoraman Çok Amaçlı Sosyal Tesis, yapımı devam eden arıtma tesisi ve kolektör hattı projelerinin toplu temel atma törenine Başkan Büyükkılıç’ın yanı sıra Felahiye Kaymakamı Batuhan Cevahir, AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm, MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, MHP Kayseri İl Başkanı Seyit Demirezen, Felahiye Belediye Başkanı Vural Coşkun ve AK Parti Kayseri Kadın Kolları Başkanı Meral Koşar, muhtarlar ve ilçe sakinleri katıldı.

“Biz Bir Ekibiz, Biz Bir Aileyiz, Biz Cumhur İttifakı’yız”

Büyükşehir Belediyesi mehteran takımının mini konseri, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Bizim yegâne ilkemiz çalışmaktır, çalışınca rahatlıyoruz, koşturunca elhamdülillah diyoruz, bir başka işe koyulunca dinleniyoruz. Aşk ile koşan yorulmazmış, bizler sizlere layık olmaya özen gösteriyoruz, biz bir ekibiz, biz bir aileyiz, biz Cumhur İttifakı’yız, biz bereketin timsaliyiz. Ankara’da Sayın Cumhurbaşkanımız ve Milliyetçi Hareket Partimizin kıymetli genel başkanı el ele, ülkemizin bekası için, mazlum insanların sesi olmak için kayıtsız şartsız birbirine sahip çıkıyorsa, bizim sahip çıkmamız doğaldır, mutlak olmalıdır” diye konuştu.

Eser ve hizmet siyaseti vurgusu yapan Başkan Büyükkılıç, “Memduh başkana ya da Vural başkana sahip çıkmak sizlere yakışır. Bu bir yerel seçim, hizmet odaklı siyaseti önemseyen ve eser siyasetini önceleyen bir anlayışla sizler için koştururken, sizler de bize sahip çıkacaksınız. Bugüne kadar yaptıklarımıza nefes yetmez, anlat anlat bitmiyor. Bu dönemki kadar taşraya yapılan hizmet hiçbir dönemde yapılmadı. Biz özendiririz, biz istiyoruz ki taşra da merkez de ihya olsun” ifadelerini kullandı.

Büyükkılıç, birlik, beraberlik mesajı vererek, “Siz isteyeceksiniz, biz yapacağız. Bugüne kadar nasıl yaptıysak, el ele, gönül gönle yapacağız inşallah. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği çağdaş uygarlık üzerine çıkmak, eser ile olur. Allah birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın” dedi.

“Kayseri’mizi Kendisinden 1 Numara Diye Bahsettirmeye Devam Edeceğiz”

Projelerin ve hizmetlerin yeni dönemde de devam edeceğini söyleyen Başkan Büyükkılıç, “Önümüzdeki dönemde gerek merkezde gerek taşramızda yapacağımız hizmetlerle, projelerimizi hayata geçirmek suretiyle Kayseri’mizi kendisinden 1 numara diye bahsettirmeye devam edeceğiz. 30 büyükşehir içerisinde yatırımlara en çok pay ayıran Kayseri Büyükşehir Belediyesi’dir” şeklinde konuştu.

“Memduh Başkanımızı Rekor Oylarla Seçtireceğiz”

MHP Milletvekili Baki Ersoy ise Başkan Büyükkılıç’ın ilçelerde inanılmaz projelerin altına son 5 yılda imza attığını ifade ederek, Büyükkılıç’ın sonuna kadar yanında ve arkasında olduklarını dile getirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ı rekor oylarla seçtireceklerini ifade eden Ersoy, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu memlekete çivi çakan kim varsa Allah razı olsun. Belediye başkanlığı zor bir görev ve zor bir iş. Hakikaten çok emek isteyen bir görev. Kaldı ki Kayseri gibi hem yüz ölçümü büyük, hem de nüfus olarak ilk yirmiye gireriz. Böyle bir nüfusu ve böyle bir yüz ölçümünü idare etmek gerçekten zor iş. Allah yardımcıları olsun. Felahiye Belediye Başkanımız hizmetleri yapmış. Büyükşehir Belediyemiz de projelere destek olmuş. Büyükşehrimiz ve ilçe belediye başkanlarımız çalışırken, Cumhur İttifakı yerelde uyumlu bir şekilde çalışırken TBMM’de 24 kere Felahiye demişim. Büyükşehir Belediye Başkanımız, kıymetli büyüğümüz Memduh Büyükkılıç burada. Bu işlere ömrünü vermiş. Gerçekten zor iş. Allah kendisinden razı olsun. Her gittiğimiz ilçede inanılmaz projelerin altına son 5 yılda da imza atmış. Geçmişte de zaten Melikgazi’de 20 yıl boyunca büyük projelerin altına imza atmıştı. MHP olarak, Memduh başkanımızın sonuna kadar yanında ve arkasındayız. Memduh başkanımızı rekor oylarla seçtireceğiz.”

Yaptığı konuşmada, ilçe belediyesi ve Büyükşehir iş birliği ile hükümet-ilçe iş birliğinde yaptıkları çalışmaları sıralayan Felahiye Belediye Başkanı Vural Coşkun da ilçe için önemli hizmetlerin hayata geçtiğini söyledi.

İşte Büyükşehir ile Felahiye Belediyesi İş Birliğinde Felahiye’ye Yapılan Yatırımlar

Büyükşehir Belediyesi ile birlikte gerçekleştirdikleri çalışmalardan bahseden Coşkun, “İlçemizi doğal gaza kavuşturarak modern ısınma ile hepimizi rahat ettirdi. İlçe mahallelerine 452 bin metrekare kilitli parke yapıldı. İlçe merkezimize içerisinde düğün salonu, yüzme havuzu, fitness salonu, cep sineması ve dersliklerin bulunduğu kadın ve gençlik merkezini yaptı. Dört yüz başlık toplu ahır yapıldı. Cumhuriyet Mahallemize hayırseverlerimizle birlikte Kur’an Kursu, taziye evi ve lojman yapıldı. Cumhuriyet Meydanı’na aile çay bahçesi yapıldı. Felahiye, Büyük Toraman ve Kayapınar mahallemizde kapalı semt pazarları yapıldı. Mahallelerimize 7 adet halı saha yapıldı. Kolektör hattı ve arıtma tesisi inşaatı devam ediyor. Felahiye, Kayapınar, Büyük Toraman meydan düzenlemesini yaptı. Tüm mahallelerimize bin 200 adet hazır mezar yaptı. Tozlu Gölet’ini kapalı sulama sistemine dönüştürdü. Büyük Toraman Mahallemizde kapalı sulama sistemi yapıldı. Viyadük yanında 15 Temmuz Şehitler parkı, seyir tepesi ile alanını yaptı. Her mahallemize en az bir adet çocuk oyun gurubu yerleştirdi. Acırlı, Beyler, Karaşık ve Yeni Mahallemizde kanalizasyon şebekesi yapıldı. Karaşık, Kayapınar ve Yeni Mahallemizde içme suyu şebekeleri ve depoları yaptı. Kepiç Mahallemizde içme suyu hattı çekildi, su depoları tadilat ve bakımları yapıldı. İsabey, Büyük Toraman, Alparslan, Menteşe Mahallelerimizde ve 15 Temmuz Parkımızda 250 metre derin su kuyuları açtı. Felahiye ilçe kütüphanesini komple yeniledi. Kayapınar, Alparslan, Kepiç, Cumhuriyet, Beyler, Büyük Toraman ve İsabey ve yeni mezarlık duvarlarını ve İmam Hatip Lisesi ve darla okulunun çevre duvarlarını yaptı. Büyük Toraman Cami çevre düzenlemesini yaptı. Kepiç Yazıkışla Gürden yolunda kumlama ve iyileştirme çalışması yaptı. Kesimhane ve slaj paketleme tesisi çevre duvarı yapıldı. İçerisi ve yol kilitli parke çalışması yapıldı. Büyük Toraman, Kayapınar, eski belediye binalarının tadilatları yapıldı. Kale ve Cumhuriyet Mahallemizdeki sulama kanalları kapalı sisteme dönüştürüldü. 10 kilometre uzunluğunda Tozlu Göleti’ne su taşıma hattı yaptı. Büyük Toraman, İsabey ve Kepiç Mahallemizde eksik olan içme suyu ve kanalizasyon hatlarını tamamladı. Büyükşehir Belediyemizden çok sayıda inşaat malzemesi alıp vatandaşlarımıza yardım edildi. Çiftçilerimizin kullanımı için bir adet traktör, bir adet katı gübre serpme makinesi, bir adet taş toplama makinesi, bir adet selektör, bir adet slaj paketleme, bir adet yem kırma makinesi, bir adet aspir yağı çekme makinesi alındı, ziraat odamızın, çiftçimizin hizmetine sunuldu. Darlı Göleti Su Taşıma Hattı yapıldı. Felahiye İsabey, İsabey Çandır, Felahiye Kapiç, Büyük Toraman, Büyük Toraman Elçi, Büyük Toraman İsabey, Felahiye Aladayılı, Aladayılı Alparslan yolunun asfaltlama çalışmasını yaptı. İlçe genelinde 51 bin ton sıcak asfalt kaplama çalışması yaptı” diyerek tek tek hizmetleri sıraladı.

“Ömrünü Memleketine Hizmete Harcayan, Belediyeciliğin Doktoru Büyükkılıç’a Teşekkür Ederim”

Coşkun, Başkan Büyükkılıç’a hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek, “Yapılan bu hizmetler için başta belediyeciliğin doktoru olan, ömrünü memleketine hizmet için harcayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Memduh Büyükkılıç’a, tüm ekibine ve emeği geçen tüm kişilere şahsım ve ilçem adına teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından, dualarla toplu temel atma töreni gerçekleştirildi.

Başkan Büyükkılıç, ilçe esnafını da ziyaret ederek bereketli kazançlar diledi.

AdminAdmin

YORUMLAR