Kayseri Ekspres Haber
HV
22 ŞUBAT Perşembe 06:17

RAHVAN ve SEYİT ONBAŞI’YI YAKINDAN İNCELEDİLER

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-11-2022 11:17
RAHVAN ve SEYİT ONBAŞI’YI YAKINDAN İNCELEDİLER

Başkan Büyükkılıç, 2’nci Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü ziyaretinde Vali Çiçek’in kullandığı ilk ve tek milli uçak çeker aracı Rahvan’a binerek, müdürlük içerisinde tur atarken, yine 2’nci Hava Bakım Müdürlüğü tarafından ilk ve tek üretilen bomba yükleme cihazı Seyit Onbaşı’yı inceledi.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, RAHVAN’A BİNDİ, SEYİT ONBAŞI’YI İNCELEDİ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile birlikte Türkiye’de ilklerin üretim merkezi olan Garnizon Komutanlığı 2’nci Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

Ortak akıl ve istişareye büyük önem veren ve bulduğu her fırsatta resmi ve sivil kurum, kuruluşlarla bir araya gelen, görüş alış verişinde bulunan Başkan Büyükkılıç, bu kapsamda Garnizon Komutanlığı’na ziyaret gerçekleştirdi.

Vali Gökmen Çiçek ile birlikte, Garnizon Komutanlığı 2’nci Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü’nü ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ı Garnizon Komutanı Hava Tuğgeneral Haldun Taşan ile 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanı Tuğgeneral Vedat Öncel karşıladı.

Burada personel ile birlikte öğle yemeği yiyen ve sohbet eden Başkan Büyükkılıç, Türkiye’de ilklerin üretim merkezi olan Garnizon Komutanlığı 2’nci Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü’nde bakım, onarım ve üretim atölyelerini gezdi.

Başkan Büyükkılıç, Vali Çiçek ile birlikte, Garnizon Komutanı Hava Tuğgeneral Haldun Taşan'dan yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Başkan Büyükkılıç, Vali Çiçek’in kullandığı 2’nci Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü tarafından üretilen ilk ve tek milli uçak çeker aracı Rahvan’a da binerek, müdürlük içerisinde tur atarken, yine ilk ve tek üretilen bomba yükleme cihazı Seyit Onbaşı’yı inceledi.

AdminAdmin

YORUMLAR