Kayseri Ekspres Haber
HV
07 ŞUBAT Salı 05:11
Advert Advert

Kayseri’nin evlatları için Son bir adım daha

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-01-2023 14:43   Güncelleme : 08-01-2023 14:46
Kayseri’nin evlatları için Son bir adım daha

Melih Eymen % 56
Hasan Çınar % 80

Tedavi için son 2 kilo

Kayseri’nin evlatları için
Son bir adım daha

Kayseri’de SMA ile mücadele eden Hasan Çınar ve Melih Eymen için sürdürülen kampanyalar devam ediyor. Tedavi için çok az süreleri kalan SMA hastası çocuklar adına son bir yardım gecesi daha yapılması bekleniyor.
Kayseri’de SMA ile mücadele eden Hasan Çınar ve Melih Eymen için sürdürülen kampanyalar son hızıyla sürüyor. SMA hastası Hasan Çınar Süyüm ve Melih Eymen Ceylan’ın yürümesi için ihtiyaç duydukları tedavi masraflarının karşılanması için valilik izni ile kampanya yürütülüyordu. Bu kapsamda Melih Eymen’in tedavisi için gereken rakamın yüzde 56’sı toplanırken, Hasan Çınar’ın kampanyası ise yüzde 80’e ulaştı. Uzun zamandır seslerini duyurmaya çalışan ailelerde ise umutlu bekleyiş sürüyor.
22 milyon eksik kaldı
Kayseri Gazeteciler Cemiyeti öncülüğünde gerçekleştirilen “Evlatlarına sahip çık” kampanyası kapsamında düzenlenen gecede Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkanı Memduh Büyükkılıç kampanyaların bitirileceği sözünü vererek evlatlarına sahip çıkmıştı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ise kampanya kapsamında eksik kalan rakamı tamamlayacağı sözünü vermişti. Kampanyalarda gelinen noktada bugüne kadar yapılan çalışmalarda toplam 47 milyon TL toplanırken, 22 milyon TL eksik kaldı. 
Tedirgin bekleyiş sürüyor
Tedavisi için çok az süresi kalan Melih Eymen ve Hasan Çınar 2.200 kilogram daha aldığı zaman tedavi olma imkanlarını kaybediyor. “Kayseri evlatlarına sahip çık” kampanyası kapsamında son olarak bir yardım gecesi daha yapılması planlanırken Melih Eymen ve Hasan Çınar’ın aileleri ise tedirgin bekleyişini sürdürüyor.

AdminAdmin

YORUMLAR