Kayseri Ekspres Haber
HV
20 TEMMUZ Cumartesi 00:35
Advert

İÇİŞLERİ BAKANI YERLİKAYA: HER TÜRLÜ OYUNU BOZACAĞIZ!

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-07-2024 15:19
İÇİŞLERİ BAKANI YERLİKAYA: HER TÜRLÜ OYUNU BOZACAĞIZ!

Kayseri ve Suriye’nin kuzey bölgesinde eş zamanlı başgösteren ve daha sonra ülke genelinde bazı bölgelere yayılan provokatif eylemleri kısa zamanda müdahale ile bastıran güvenlik güçlerinin çalışmalarının sonuçlarını değerlendiren İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, provokatif eylemleri gerçekleştirenlerin birer suç makinası olduğunu dile getirdi.

Vatandaşlara sağduyulu tavırları için teşekkür eden Bakan Yerlikaya, özellikle sosyal medya üzerinden yapılan provokatif paylaşımların sakıncalarına dikkat çekti.

 

 

855 ŞAHIS YAKALANDI, 468’İNİN 50’DEN FAZLA SUÇTAN KAYDI VAR!

 

Kayseri’de bir dizi inceleme ve ziyarette bulunduktan sonra “ Türkiye’nin Huzuru” adlı toplantıda konuşan Bakan Yerlikaya ülke kamuoyunun dikkatine şu açıklamaları yaptı:

“Kayseri’de gerçekleştirdiğimiz Türkiye’nin Huzuru Toplantısı sonrası Basın Açıklamamızı gerçekleştirdik.

 

Kayseri’de yaşanan çirkin cinsel istismar olayından sonra gerçekleştirilen eylemlerde 855 şahıs gözaltına alındı. Bunların 13’ü tutuklandı, 145’i hakkında adli kontrol kararı verildi.

 

Kayseri’de gözaltına alınan şahıslardan 468’inin 50 farklı suçtan adli kaydı bulunuyor. Bu suçlar arasında göçmen kaçakçılığı, kasten yaralama, yağma, hırsızlık, cinsel istismar, tehdit-hakaret, uyuşturucu, mala zarar verme, dolandırıcılık ve şantaj gibi suçlar da var.

 

Milli menfaatlerimiz doğrultusunda; kamu düzeni ve güvenliğimizden asla taviz vermeden, insan haklarına, hukuka, medeniyet değerlerimize uygun olarak düzensiz göç ile aralıksız mücadele ediyoruz, etmeye de  devam edeceğiz.

 

Devletimiz güçlüdür. Provokatörlere göz açtırmayacağız. Oyun kurmaya çalışanların oyunlarını bozacağız. 

AdminAdmin

YORUMLAR