Kayseri Ekspres Haber
HV
02 ŞUBAT Perşembe 14:09
Advert Advert

BÜYÜKSİMİTCİ:'GERİ DÖNÜŞÜM İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ KURULMASI PLANLANMAKTADIR'

Kayseri Sanayi Odası Yönetim kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-01-2023 16:16
BÜYÜKSİMİTCİ:'GERİ DÖNÜŞÜM İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ KURULMASI PLANLANMAKTADIR'

Sıfır atık politikası çerçevesinde geri dönüşüm sektörü giderek önem kazanmakta ve Türk ekonomisine büyük bir katma değer oluşturmaya devam etmektedir. Sektör, yeşil dönüşüm sürecinin sürdürülebilirliği açısından günümüzde önemli bir aktör haline gelmiştir.       

Sektörde faaliyet gösteren üyelerimiz, geri dönüşüm firmalarının meskun mahal içerisinde faaliyet göstermelerinin mümkün olmadığını ve organize sanayi bölgeleri içerisinde de atık yönünden bazı sorunlar yaşadıklarını dile getirerek, ilimizde Geri Dönüşüm İhtisas OSB kurulması talebinde bulunmuşlardır.

Toplanılan atıkların ekonomik, modern ve çevre duyarlılığı yüksek tesisler tarafından geri kazanılmasının sağlanması amacıyla; tekstil, kâğıt, plastik, metal, cam ve benzeri sektörler başta olmak üzere atıkların geri dönüşümü kapsamında Odamızın girişimleri ile Geri Dönüşüm İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulması planlanmaktadır. 

Ön talepler 25 Ocak 2023 Çarşamba gününden itibaren alınmaya başlanılacak olup, yatırım yapmak isteyen sanayicilerimiz Odamıza müracaatta bulunabileceklerdir. Yeterli talebin oluşması halinde, kuruluş çalışmalarına başlanılacaktır.

AdminAdmin

YORUMLAR