Kayseri Ekspres Haber
HV
26 MART Pazar 02:11
Advert Advert

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, BELEDİYEDE KONUK ETTİĞİ VATANDAŞLAR İLE KUCAKLAŞTI

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-02-2023 14:14
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, BELEDİYEDE KONUK ETTİĞİ VATANDAŞLAR İLE KUCAKLAŞTI

BÜYÜKKILIÇ: “BELEDİYEMİZ, SALON VE TESİSLERİMİZ KAYSERİLİ VATANDAŞLARIMIZIN HİZMETİNDE”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kahramanmaraş’ta yaşanan ve aralarında Kayseri’nin de bulunduğu çevresindeki 10 ilde hissedilen depremde evlerinden dışarı çıkan vatandaşları Büyükşehir Belediyesi’nde ve bağlı salon ve tesislerde misafir ederek, vatandaşlara “Belediyemiz, salon ve tesislerimiz Kayserili vatandaşlarımızın hizmetinde” dedi.

Kahramanmaraş Pazarcık ve sonrasındaki Elbistan ilçesi merkezli yaşanan büyük ölçekli depremler sonrasında depremi hisseden 10 ilden birisi olan Kayseri’de evlerinden sokağa çıkan vatandaşlara zorlu kış şartlarında kucak açan Başkan Büyükkılıç, gerek Büyükşehir Belediyesi başkanlık binasında, gerekse bağlı salon ve tesislerde Kayserili hemşehrilerini konuk etti.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi başkanlık binasına misafir olan vatandaşlar ile tek tek görüşerek, “Belediyemiz, salon ve tesislerimiz Kayserili vatandaşlarımızın hizmetindedir. Hoş gediniz” dedi.

Her konuda olduğu gibi deprem ve afet türü durumlarda da vatandaşların yanında yer alan Büyükkılıç, “Ülkemiz zor bir sınav veriyor. Depremden Kayseri’miz de etkilendi. Bizler de hemşehrilerimizin, vatandaşlarımızın yanındayız. Gerek ekiplerimiz ile deprem bölgesinde, gerekse belediyemiz ve bağlı salonlarımızla, tesislerimizle hemşehrilerimizin hizmetindeyiz. Allah bu süreci en az zararla atlatmayı nasip etsin. Ülkemizi bu tür afetlerden korusun” ifadelerinde bulundu.

"GECE BOYU ULAŞIM VE KONAKLAMA İMKÂNI SAĞLADIK”

Büyükkılıç, ulaşım ve konaklama noktasında gece boyunca vatandaşlara ulaşım ve konaklama imkânı sağladıklarını dile getirerek, “Gece boyunca evlerine gitmek istemeyen vatandaşlarımıza birlik ve dayanışma ile tramvaylarımız, otobüslerimiz ve ekip binaları ile depo sahalarımızı açarak gece boyu konaklama imkânı sağladık. Büyükşehir Belediyesi olarak tüm kurum ve kuruluşlarımızla, personelimizle halkımızın yanındayız, onların hizmetindeyiz” sözlerini paylaştı.

AdminAdmin

YORUMLAR