Kayseri Ekspres Haber
HV
07 EKİM Cuma 13:32
Advert

VALİLİKTE İKİ PROTOKOL BİRDEN İMZALANDI

Talas İlçesinde, hayırsever İzzet Bayraktar tarafından yaptırılacak olan 32 Derslik Anadolu Lisesi İnşaatı ile Pınarbaşı İlçesinde Hayırsever Mustafa Yalçınkaya tarafından yaptırılacak olan Pazarören Köy Enstitüsü Ana Binasının Restorasyon işine ait protokollerin imza töreni Valilik Toplantı Salonunda yapıldı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-09-2022 13:57
VALİLİKTE İKİ PROTOKOL BİRDEN İMZALANDI

TALAS İLÇESİNE 32 DERSLİK ANADOLU LİSESİ 

Talas İlçesinde hayırsever İzzet Bayraktar tarafından yaptırılacak olan 32 Derslik Anadolu Lisesi inşaatına ilişkin düzenlenen protokol imza törenine Vali Gökmen Çiçek, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik ve hayırsever İzzet Bayraktar ve ailesi katıldı. 

Törende konuşma yapan Vali Gökmen Çiçek, “Geldiğim günden itibaren İzzet amcanın hem Kayseri'de hem Türkiye'de yaptığı hayırlara baktığımda her birisinin servet olduğunu ve birçok noktada hayırlarının olduğunu gördüm. Kazandığını memleketinin gençlerine iyi okullarda okusunlar diye harcamış, ömrünü hayır yolunda geçirmiş. Allah İzzet amcadan razı olsun, ona uzun ömürler versin.  Ben kendilerine teşekkür ediyorum. Biz de Kayseri'de yaptığınız bu eserlere sahip çıkarak sizlere mahcup olmayacağız inşallah.” diye konuştu. 

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın yaptığı konuşmada, “Seksen beş bin nüfusla Türkiye’nin en büyük yedinci mahallesine nitelikli bir okul yaptırdığı için hayırseverimiz İzzet Bayraktar’a teşekkür ediyorum.” diye konuştu.  

Hayırsever İzzet Bayraktar ise, “Talas İlçesinde doğdum, ilçeme yapmış olduğum bu hayır işinden dolayı çok mutluyum. Benim çocuklarım da benden aldıkları ruhla hayır işlerine devam edecekler.” dedi 

Konuşmaların ardından Talas İlçesine yaptırılacak olan 32 Derslik Anadolu Lisesi inşaatına ilişkin protokol, Vali Gökmen Çiçek ve hayırsever İzzet Bayraktar arasında imzalandı.

PINARBAŞI PAZARÖREN KÖY ENSTİTÜSÜ ANA BİNASININ RESTORASYONU 

Valilik toplantı salonunda ikinci olarak Pınarbaşı İlçesinde hayırsever Mustafa Yalçınkaya tarafından yaptırılacak olan Pazarören Köy Enstitüsü Ana Binasının Restorasyon işine ait protokol Vali Gökmen Çiçek ve hayırsever Mustafa Yalçınkaya tarafından imzalandı.

İmza törenine Vali Gökmen Çiçek, Pınarbaşı Kaymakamı İbrahim Gökmen, İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik ve hayırsever Mustafa Yalçınkaya katıldı.

Törende bir konuşma yapan Vali Gökmen Çiçek, “Bizim gözbebeğimiz Enstitümüzün ruhuna uygun bir şekilde restore edilmesi için yapmış olduğu katkıdan dolayı hayırseverimiz Mustafa beye teşekkür ediyorum.” dedi.

Hayırsever Mustafa Yalçınkaya’da “Biz yedi kardeşin altısı bu okulda parasız yatılı olarak okuduk. Devlete karşı bir borcum var onu ödemek istedim. Bu nedenle böyle bir girişimde bulundum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Pınarbaşı İlçesinde hayırsever Mustafa Yalçınkaya tarafından yaptırılacak olan Pazarören Köy Enstitüsü Ana Binasının Restorasyon işine ait protokol, Vali Gökmen Çiçek ve Hayırsever Mustafa Yalçınkaya tarafından imzalandı.

AdminAdmin

YORUMLAR