GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-05-2021 13:26   Güncelleme : 18-05-2021 13:26

ÜLKÜ OCAKLARI İL BAŞKANI ÇELİK 19 MAYIS MESAJI YAYIMLADI

Kayseri Ülkü Ocakları İl Başkanı Ali ÇELİK, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda şunları söyledi.

ÜLKÜ OCAKLARI İL BAŞKANI ÇELİK 19 MAYIS MESAJI YAYIMLADI

19 Mayıs 1919; bağımsızlığımızın, umut ve uyanışımızın önemli tarihlerinden biri olmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının amacı Yüce Türk milletinin bağımsızlığına karşı oynanan sinsi oyunları ortadan kaldırmak ve millî mücadele hareketini başlatmaktır. Bu çıkış, millî mücadelenin ilk adımı olarak tarihe geçmiştir. 19 Mayıs 1919’da başlatılan bu adım Amasya Genelgesi, Sivas Kongresi, Erzurum Kongresi’nin de yol haritasını çizerek TBMM’nin açılışıyla nihai hedefine ulaşmıştır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, millî mücadele dönemi sonrası; bağımsızlığımızı, egemenliğimizi ve Cumhuriyetimizi Türk Gençliğine emanet etmiş ve “Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz” diyerek bu konuda gençlere olan güvenini de açıkça beyan etmiştir.

Cennet mekân Başbuğumuz Alparslan Türkeş, Türk Gençliğini bağımsızlığımızın yegâne sembolü olan Türk Bayrağımıza benzeterek “Gençler! Hepiniz birer Türk Bayrağısınız, bayrağı lekelemeyin, kirletmeyin, yere düşürmeyin!” sözünü geleceğin Lider Ülke Türkiye vizyonunu inşa edecek Türk Gençliğine hitap etmiştir.

Türk Gençliğinin dün olduğu gibi bugün de kendilerine tevdi edilen bu ulvi görevi yerine getireceklerine, özgürlük ve bağımsızlığımıza kast edenlere karşı her türlü imkân ve şartta ülkemizi koruyacaklarına olan güvenimiz ve inancımız tamdır. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin de ifade ettiği gibi “Türk gençliği bizim has bahçemiz, parlak yüzümüz, muazzam hazinemizdir. Onlar bizim her şeyimizdir, ne oy kaygısına, ne siyasi tartışmalara, ne de basit çıkar hesaplarına hapsedilemeyecek mümtaz değerlerimizdir. Gençlik hür istikbalimizin mimarı, mihmandarı, mirasçısı, mihrabıdır.” sözünden hareketle Türk Gençliğinin geleceklerini inşa etmek için, gençlerle el ele vererek ülkemizi daha ileriye taşımak için her zaman onların yanında destekçileri olacağız.

Bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, başta gençlerimizin olmak üzere tüm vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.