GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-11-2021 14:56   Güncelleme : 25-11-2021 14:56

Türkiye Yazarlar Birliği Kayseri Şubesi yeniden faaliyete geçti

Türkiye Yazarlar Birliği Kayseri Şubesi Kurucu Başkanı Mehmet Hüsrevoğlu, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti'nde ilk toplantısını yaparak hem derneğin kuruluş amaçlarını hemde yeni yönetim kurulu üyelerini basına tanıttı. Hüsrevoğlu, basın toplantısında şunları söyledi:

Türkiye Yazarlar Birliği Kayseri Şubesi yeniden faaliyete geçti

Türkiye Yazarlar Birliği Kayseri şubesi yeniden kuruluyor.

 Kayseri gazeteciler Cemiyeti'nin değerli yöneticileri,

kıymetli basın mensupları

18 Mart 2021 tarihinde Türkiye Yazarlar Birliği Genel Merkezi tarafından Fesih karar verilen Kayseri şubesi yeniden kuruluyor.  Bu kapsamda Kayseri'de ikamet eden şair ve yazarlarımıza; 18 Aralık 2021 tarih ve 2021 /105 sayılı yazısı ile Kayseri şubesini kurma yetkisi verilmiştir. Şube üyeleri şu isimlerden oluşmaktadır.

 Mehmet Hüsrevoğlu, Ahmet Taş, Profesör Dr Şahin Güven, Dr Ali Akgün, Rıfat Yörük, Mehmet Ayman, Kadir Karaman, Rafet Ural, Yusuf Kartal .

Şube kurucu üyeleri 21 Kasım 2021 tarihinde Kayseri Öğretmen evinde ilk toplantısını yaparak resmen göreve başlamıştır. Bu toplantıda şehrimiz kültür ve sanat hayatına katkıda bulunmak için uygun bir yer arayışına başlanması, 3 Aralık'ta başlayacak olan Kayseri kitap fuarında temsil edilmesi, yazarlarımızın bir araya getirilmesi ve kültürel etkinliklere ivedilikle başlanması kararlaştırılmıştır.

Bu vesile ile bizi mekanlarında  misafir eden Kayseri gazeteciler Cemiyeti'nin değerli başkanı ve yönetim kurulu üyelerine, basın toplantımıza teşrif eden siz değerli medya mensuplarımıza teşekkür ederiz