GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-04-2021 15:42   Güncelleme : 17-04-2021 15:46

TÜRK VE SURİYELİLİLER YABAN HAYATINA YEM BIRAKTI

Kayseri Suriyeliler Ensar Derneği, Kayseri’deki Türk ve Suriyeliler arasındaki arkadaşlıkları artırmak, ortak faaliyetlerde görev almak ve toplumdaki kötü algıları azaltmak için bir gönüllülük faaliyeti düzenledi..

TÜRK VE SURİYELİLİLER YABAN HAYATINA YEM BIRAKTI

Kayseri Suriyeliler Ensar Derneği Başkanı Uğurcan YILDIRIM yaptığı açıklamada:

Bu gönüllülük faaliyetlerinin birincisi, Kayseri’de yoğun kar yağışı sonrası yiyeceğe ulaşamayan yabani hayvanlar ve kuşların yemlenmesi etkinliği oldu.

Türk ve Suriyeli gençler, derneğimiz tarafında temin edilen kedi mamaları, köpek mamaları ve kuş yemlerini, Hisarcık, Erciyes yol kenarlarına , Eskişehir bağlarına bıraktılar.

Bu faaliyetle arkadaşlık bağları gelişecek, hayvanlara şefkat ve merhamet bilinci artacak, hem de topluma olumlu mesajlar verecektir.

Bir sonraki gönüllülük faaliyetimiz ise, yine beraberce Ramazan ayı içerisinde, yardıma muhtaç hastaları, yaşlıları, yetim aileleri ziyaret edip, onların gönüllerini almak, bir nebzede olsa ihtiyaçlarını karşılamak istiyoruz.

Unutmayalım ki Aziz milletimiz 1000 yıldır dünya mazlumlarına yardım etmiştir. Bizler de bu ülkede farklı ırk ve milletlerle beraber kardeşçe yaşamış bir milletin torunlarıyız.