GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-05-2021 17:55   Güncelleme : 30-05-2021 17:55

Turan'da Yağmur ve şükür Duası

Turan Mahallesinde geleneksel “Yağmur ve şükür Duası” yapıldı

Turan'da Yağmur ve şükür Duası

 

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, belde ve bölgesel ile mahallelerdeki şenlik, festival ve toplantılara katılarak bu tür etkinliklerin önemini gündeme getiriyor ve birlik ile beraberliğin önemini vurguluyor.

 

Her yıl Mayıs ayında yapılan Turan Mahallesi Yağmur ve şükür Duası toplantısına iştirak eden Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, törende yaptığı açıklamada şunları söyledi.

 

“Turan Bölgesinin Kayseri için ayrı bir önem arz etmektedir. Bu tür bölgesel ve yerel birliktelikleri önemsiyor ve gelişmesine katkı sağlıyoruz. Biz bir taraftan Anadolu kültürünü tanıtmaya, yaygınlaştırma çalışırken, diğer taraftan birlik ve beraberlik içerisinde olmamıza da vesile oluyoruz. Melikgazi şehri adeta tarih, doğa ve kültürün buluşma yeridir. Geleneksel olarak gerçekleştirilen Turanlılar Bulaşması, hem birçok vatandaşı bir araya getirerek hasret gidermelerine imkan sağlamakta, hem de binlerce Turanlının bir araya getirerek birlik, beraberlik ve dayanışmasına vesile olmaktadır. Melikgazi Belediyesi olarak sizlerin destekleri ile siz değerli Turanlılara en iyi hizmeti

vermek için bizler buralardayız”

 

Pandemiden dolayı 4 kazanda 2000 kişilik etli bulgur pilavın paketlenerek evlere dağıtımına vesile olan Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi ilçe sınırları içerisinde yer alan bu tür etkinliklerin her zaman destekleyicisi olacaklarını sözlerine ekledi.