GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-02-2021 11:02   Güncelleme : 18-02-2021 11:02

TOPLUM DESTEKLİ POLİS VATANDAŞI BİLGİLENDİRİYOR

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri bir aylık süreçte vatandaşın yanında olarak bilgilendirme yaptı. Şubenin bir aylık çalışması şöyle:

TOPLUM DESTEKLİ POLİS VATANDAŞI BİLGİLENDİRİYOR

"15 Ocak 2021 – 15 Şubat 2021 tarihleri arası Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü Faaliyetleri

 

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce 15 Ocak 2021 – 15 Şubat 2021 tarihleri arasında İpeksi Dokunuş ile Sokaktan Madalyaya Uzanan Eller, Emniyetle Engelsiz Yarınlar, Silah Atmayalım Yaşamları Karartmayalım, At Çiftliği, Dilenciliği Meslek Edindirmeyelim, Pencerem Kapım Güvenli Yapım, Telefonla Dolandırıcılık Mağduru Olmayalım, Öğrencilerimiz Geleceğimiz, Trafikte Eğitimli Çocuklar Projeleri ile genel faaliyet ve çalışmalar yürütülmeye devam etmektedir.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü genel faaliyet ve çalışmalarında öğrencilere yönelik (7), esnafa yönelik (1) bilgilendirme toplantısı düzenlenmiş, hane, işyeri, okul, resmi kurum, özel kurum, umuma açık yerler ile yüz yüze yapılan görüşmelerde (2.408) bilgilendirme faaliyetinde bulunulmuş, engelli, sokak çocuğu, yaşlı ve yardıma muhtaç vatandaşlarımıza yönelik (92) sosyal yardım faaliyeti, (12) sosyal etkinlik ve (17) suç mağduru vatandaşımıza destek ziyareti gerçekleştirilmiştir.

Toplum Destekli Polislik çalışmaları kapsamında asayiş ve güvenlik konularında emniyet birimlerine (14) bildirim, güvenlik açısından risk oluşturan metruk yapıların yıkılması veya güvenlik tedbiri alınması hakkında ilgili kurumlara (24) metruk yapı bildirimi olmak üzere (38) bildirimde bulunulmuştur.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce İlimizde (619) kadın vatandaşımıza Kadın Acil Destek (KADES) uygulamasının tanıtılması ve kullanılması konusunda bilgilendirme çalışması yapılmış, hırsızlık olaylarının önlenmesinde güvenlik kamerası taktırılması konusunda (124) işyerine bilgilendirme çalışması yapılmış olup, (5) işyerine güvenlik kamerası taktırılması sağlanmıştır. Koronavirüs pandemisi ile mücadelede maske takılması, sosyal mesafe kuralı ve hijyen konularına önem verilmesi ile Hayat Eve Sığar (HES) kodunun alınması ve kullanılması hakkında taksi durakları, kuaför/berber salonları, işyerleri, alışveriş merkezleri, cami ve pazar yerleri ile park ve bahçelerde (163) bilgilendirme çalışması yapılmıştır.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce 1’i engelli olmak üzeri 2 çocuğumuzun doğum günü kutlanmış, polis olmak isteyen 1 engelli gencimiz ziyaret edilerek kendilerine hediye takdim edilmiştir. 05.02.2021 tarihinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce düzenlenen Şehit Teğmen Nevzat Altuntaş Apartmanında Şehit Köşesi açılışına katılım sağlanmıştır.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü proje, genel faaliyet ve çalışmalarında 15 Ocak 2021 – 15 Şubat 2021 tarihleri arasında (9.639) vatandaşımıza ulaşılmış, Genel Güvenlik ve Asayiş, Hırsızlık, Dolandırıcılık, Kadın Acil Destek (KADES) konuları ile ilgili (6.360) adet broşür, afiş, sticker vb. bilgilendirme ve bilinçlendirme materyali dağıtılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.