GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-07-2021 16:39   Güncelleme : 14-07-2021 16:44

TOÇ BİR-SEN KAYSERİ ŞUBESİ 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN 251 ADET FİDAN DİKTİ

15 Temmuz hain darbe girişiminin 5. Yıldönümü nedeniyle Tarım – Orman Çalışanları Birliği Sendikası (Toç Bir-Sen) Kayseri Şubesi nedeniyle Kayseri Şube Başkanı Serkan TİLDEM bir açıklama yaptı.

TOÇ BİR-SEN KAYSERİ ŞUBESİ 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN 251 ADET FİDAN DİKTİ

Türk tarihinin son yıllarda yaşadığı en büyük olaylardan olan 15 Temmuz hain darbe girişiminin 5.yılındayız. 251 vatandaşımızın şehit düştüğü ve binlerce vatandaşımızın da gazi olduğu hain darbe girişimi milletimizin öncülüğünde büyük bir direniş ile engellendi. FETÖ tarafından düzenlenen darbe girişimi daha ileri boyutlara ulaşmadan saatler içerisinde engellendi. Vatandaşlarımızın tankların önünde durduğu o karanlık gece bir çok kahramanlık hikayesiyle birlikte aydınlığa kavuştu. Milli irade dışında bir seçeneğe asla boyun eğmeyen milletimiz demokrasiden yana tavır aldı.

TOÇ BİR-SEN Kayseri Şubesi olarak bizlerde 15 Temmuz bilincini diri tutmak adına öncelikle 15 Temmuzun kahraman Şehitlerinden Polis Özel Harekatçı Kübra DOĞANAY’ın baba ocağına ziyaret gerçekleştirerek onların herzaman yanlarında olduğumuzu ve duygularımızı ifade ederek dua ettik. Ziyaretimizin ardından Yeşilhisar İlçemizde bulunan ağaçlandırma sahasında 15 Temmuzda şehit düşen 251 şehidimiz için 251 adet fidanı hazırlattığımız künyeleri de fidanların üzerlerine asarak toprakla buluşturduk.15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde bir kez daha “UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ”diyoruz.

Vatanımız uğruna gözünü kırpmadan şehadet şerbetini içen tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize geçmiş olsun diyor acil şifalar diliyorum