TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 14-07-2021 20:49   Güncelleme : 14-07-2021 20:52

SÜRÜCÜSÜZ ARAÇLARIN 5G  ŞANSIZLIĞI

Elektronik Mühendisi ve Mucit Cengiz Çetin, konuyla ilgili şu bilgileri verdi: "Pandemiden önce hemen hergün TESLA'ın sürücüsüz araçlarla ilgili çalışmalarını duyardık.  Pandemi başlayalı neredeyse 2 yıl oldu TESLA ve sürücüsüz otoyla ilgili haberler aniden bitiverdi. NEDEN ?

SÜRÜCÜSÜZ ARAÇLARIN 5G  ŞANSIZLIĞI

 


Sürücüsüz otolar 5 G ve üstü teknolojiyle çalışıyorlar. Pandemiden dolayı 5G ye  olan nefret aniden bütün dünyada artıverdi. Virusü 5G ve üstü teknoloji yayıyor dediler. Birçok halk yığınları dünyada olan 5G baz istasyonlarına saldırdılar. 5G istasyonlarına verilen zararlar sadece sürücüsüz araba sistemlerini değil uzaktan kontrol edilerek yapılan bütün teknolojileri etkiledi. mesela ameliyatları. Uzaktan birebir çalıştırılması gereken sistemleri,araçları etkiledi. 5G ve üstü sistemlerle çalışması geren bütün teknolojiler durma noktasına geldi.
5G ve üstü sistemlerin antenleri yani baz istasyonları max.150 metre mesafelerle kurulması gerekir.  Şimdilik bu teknolojinin yayılımı tahminimce sorunsuz olarak yapılabilmesi için pandeminin tamamen bitmesi gerekiyor. Dünyada  Halklar antenlein kurulumuna karşı öfkeli. Bu öfkenin geçmesi için olayın aydınlatılması 5g nin virusle ilgili olmadığının kanıtlanması gerekiyor. bu durumda biraz zaman alacak . olan Yüksek teknolojinin yavaşlamasına oldu . Maalesef."