GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-04-2021 19:06   Güncelleme : 04-04-2021 19:06

Sokak hayvanları için yaşam alanlarına mama bırakıldı

Kayseri İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından "4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü" dolayısıyla sokak hayvanları için yaşam alanlarına mama takviyesinde bulunuldu.

Sokak hayvanları için yaşam alanlarına mama bırakıldı

 

İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin ve müdür yardımcısı Sami Yılmaz'ın da katıldığı etkinlik kapsamında kentin farklı noktalarında sokak hayvanları için mama dağıtımı yapıldı.

Şahin, mama dağıtma faaliyetinin sadece bugüne özel değil salgın sürecinde sürekli yapıldığını belirtti.

Sokak hayvanlarını beslemek için farkındalık oluşturmak adına böyle bir etkinlik düzenlediklerini aktaran Şahin, şunları kaydetti:

"Dünya Sokak Hayvanları Günü çerçevesinde kurumumuzdaki tüm arkadaşlarımızla birlikte her zaman olduğu gibi farkındalık oluşturmak adına şehrimizin birçok noktasında sokak hayvanlarını besleme faaliyetlerine devam ediyoruz. Bu olay bu güne özel bir faaliyet değil, özellikle pandemi sürecinin başladığı günden bu yana Sayın Cumhurbaşkanımızın, bakanımızın ve valimizin sokak hayvanlarının beslenmesi, onlara yem tedarikleri konusundaki talimatları doğrultusunda tüm kurumlarımızda olduğu gibi bizler de elimizden geldiği kadar sokak hayvanlarımızı beslemek için faaliyette bulunuyoruz."