GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-03-2021 18:05   Güncelleme : 26-03-2021 18:05

SEYYİD BURHANEDDİN HZ. DERNEĞİ YÖNETİM KURULU GÜVEN TAZELEDİ

Kayseri de 1986 yılında kurulan ve en eski derneklerden biri olan Seyyid Burhaneddin Hz. Derneği salgın nedeni ile yapılamayan genel kurulunu 22.03.2021 günü dernek binasında yaptı.

SEYYİD BURHANEDDİN HZ. DERNEĞİ YÖNETİM KURULU GÜVEN TAZELEDİ

 

Dezenfekte, maske ve mesafeye çok dikkat edilerek yapılan toplantıda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şerif Gündüz “ İstanbul Sözleşmesi bir felaketti, Sn Cumhurbaşkanımız bunu temizlemeye çalıştı ancak bunun benzeri başka sözleşmeler de var: Cedaw, Lanzarote gibi… ve tabiî ki 6284 sayılı yasanın acilen düzeltilmesi de gerekir. Aile yapının korunması için bunlar elzemdir. Toplum sağlığının çok önemli olduğunu, sağlık konusunda herkesin hem idarecilere, hem çevresine ve hem de sağlık ordusuna yardımcısı olması gerektiğini” söyledi. “Ülkemizin ve insanlığın en kısa zamanda bu illetten kurtulmasını Allah’tan niyaz ediyoruz” diye sözlerini bitirdi.

İktisatçı Ekrem Korkmaz, İnşaat Mühendisi Serdar Erbaşı ve Veteriner Bahri Göçmen Divan Başkanlığına seçildi. Genel Kurulun gündem maddeleri sırası ile yapıldı.

Seçimlerde üyeler yönetimin devamını istedikleri için tek liste teklif edildi. Açık oylama yapıldı. Teklif oy birliği ile kabul edildi. Böylece aynı yönetim iki kez üst üste seçilerek güven tazelemiş oldu.

Dilek ve temennilerde konuşan üye İlahiyatçı ve Tv program yapımcısı Mehmet Latif Aksöz, Kayseri Üniversitesinin, “Seyyid Burhaneddin Hz Kayseri Üniversitesi olarak isminin değiştirilmesinin çok güzel olacağı, bunun için, yeni yönetimin bu dönemde gayret göstermesini arzu ettiğini” belirtti.

Yapılan seçimde Dernek Yönetim Kurulunun asil üyeliklerine: Mehmet Şerif Gündüz, Ekrem Korkmaz, Serdar Erbaşı, Bahri Göçmen ve Mehmet Latif Aksöz seçildi.

Dernek Denetim Kurulunda ise: Kemal Aslan, Tahsin Serim ve Mahmut Eşsizer asil üyeler olarak göreve getirildi.

Böylece 2020 yılının Mayıs ayında yapılması gereken ve salgın nedeni ile İç İşleri Bakanlığının kararı ile ertelenen genel kurul 10 ay aradan sonra yapılmış oldu.