GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-10-2020 19:24   Güncelleme : 28-10-2020 19:24

SERAP ŞULE KALIN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI VERDİ

MHP MYK Üyesi Serap Şule Kalın Cumhuriyetin ilanının 97. Yılı münasebeti ile bir mesaj yayımladı.  

SERAP ŞULE KALIN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI VERDİ

SERAP ŞULE KALIN: ’TÜRKİYE CUMHURİYETİ BEKASINI VE BİRLİĞİNİ SONUNA KADAR KORUYACAKTIR’  

MHP MYK Üyesi Serap Şule Kalın Cumhuriyetin ilanının 97. Yılı münasebeti ile bir mesaj yayımladı.  

 

’’Cumhuriyetimizin harcı cumhurun iradesiyle karılmış; muhafaza ve müdafaası da yine bu duruş ve mücadele anlayışıyla sağlanacaktır. İnancımız, temennimiz budur’’ diyen Serap Şule Kalın mesajında şu ifadelere yer verdi:  

’’Türkiye’nin düşüşünü, dağılışını, karışıklığını ve parçalanışını bekleyenler milletin varlığına hazımsızlık duyanlar, hem de Cumhuriyet’in payidarlığına hücum eden aynı hainlerdir. Bu hain koronun oyunları 97 yıl önce olduğu gibi, her dönemde ve bugün de bozulacak ve Türkiye Cumhuriyeti bekasını ve birliğini sonuna kadar koruyacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphe ve endişesi olmamalıdır. 

 

Türk milleti tam 97 yıl önce, tarihinin en parlak stratejik silkinişlerinden birine imza atarak yedi düveli ve piyonlarını önüne kattığı gibi vatan topraklarından sürüp çıkarmış, işgal planlarını, esaret projelerini yırtıp atmıştır. Her karışında şehit kanı bulunan, her köşesinde isimli isimsiz nice kahramanın kefensiz yattığı bu cennet vatanın Cumhuriyet’in ilanıyla bahtı açılmış, ufku aydınlanmıştır. 

 

Dün olduğu gibi bugün de Türk Milleti kadınıyla, erkeğiyle aynı kararlılık ile yoluna devam etmektedir. Cumhuriyet kazanımlarını hayatının her alanında göğsünde şeref nişanesi gibi taşıyan bu necip millet türlü oyunların ve merkezindeki şer güçlerin farkındadır ve iradesini her daim muhafaza etmektedir. Bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kanlarıyla ve canlarıyla bu coğrafyayı bizlere vatan kılan aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyorum.  

 

Birinci ve en kıymetli vazifemizin Türk İstiklal ve istikbalimizi korumak ve Türkiye Cumhuriyetini ilelebet devam ettirmek olduğu şuuru ve bilinciyle, büyük Türk Milleti'nin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.’’