GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-01-2021 18:29   Güncelleme : 07-01-2021 18:29

Şehir Hastanesine Hayırseverimiz Tarafından Cami

Kayseri Şehir Hastanesinin kampus alanına, Hayırseverimiz Ömer Kurşuncu tarafından yapılacak olan cami ve müştemilatı binası yapımına ilişkin protokol, Valiliğimizde düzenlenen tören ile imzalandı.

Şehir Hastanesine Hayırseverimiz Tarafından Cami

Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen protokol imza törenine, Valimiz Şehmus Günay-dın’ın yanı sıra İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, İl Müftüsü Şahin Güven ile hayırse-verimiz Ömer Kurşuncu katıldı.

 

Vali Günaydın, törende yaptığı konuşmada, Kayseri’mize kazandırılan bu tür eserlerde emeği geçen herkese teşekkür ederek, ilimizin bu konuda Ülkemize örnek bir şehir ol-duğunu belirtti.

 

Hayatın her alanında eserlerin kazandırılmasında Kayserili hemşerilerimizin her türlü fedakârlıkta bulunduğunu ifade eden Vali Günaydın, “İlimize cami, okul, sağlık ocakları ve hastane gibi birçok eser kazandırıyorlar. Şehir Hastanemiz de, Sayın Cumhurbaşka-nımızın “Benim rüya projem” dediği projelerden bir tanesi. Bu hastane sadece Kay-seri’mize değil aynı zamanda bölgenin hepsine hitap eden bir hastanemiz. Bu hastane-lerin ne kadar önemli olduğu pandemi sürecinde ortaya çıktı. Bu pandemi sürecinde Şehir Hastanemiz ve diğer hastanelerimiz çok büyük mücadeleler verdiler. Kendilerine teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

Hayırsever Ömer Kurşuncu ise, Kayserili hemşerilerimizin hayır konusunda öncü olduk-larını ifade ederek, caminin yapılmasında desteklerini esirgemeyen başta Valimiz Şeh-mus Günaydın olmak üzere herkese teşekkür etti.

 

Konuşmaların ardından, Kocasinan ilçesi Şeker Mahallesinde “Kayseri Şehir Hastanesi Camii” adı ile yapılacak olan caminin yapımına ilişkin protokol, Vali Günaydın, hayırse-ver Ömer Kurşuncu, İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli ve İl Müftüsü Şahin Güven tara-fından imzalandı.