GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-10-2020 11:24   Güncelleme : 16-10-2020 11:24

PINARBAŞI'DA KÜÇÜKBAŞ HAYVAN HIRSIZLIĞINA 5 GÖZALTI

Kayseri'nin Pınarbaşı İlçesinde küçükbaş hayvan hırsızlığı ile ilgili geniş çaplı operasyon yapan Kayseri İl Jandarma Komutanlığı, Jandarma Suç Araştırma ( JASAT) timleri 5 şahsı gözaltına aldı. Bu çalışmayla birlikte bölgede yaşanan iki faili mechul hırsızlık olayıda çözümlenmiş oldu.

PINARBAŞI'DA KÜÇÜKBAŞ HAYVAN HIRSIZLIĞINA 5 GÖZALTI

Kayseri İl Jandarma Komutanlığından olayla ilgili yapılan açıklama şöyle:

"İlimiz Jandarma Komutanlığınca yürütülen asayiş faaliyetleri kapsamında;

 

İlimiz Pınarbaşı İlçesi, Kazancık ve Yahyabey Mahallelerinde çeşitli tarihlerde (D.Y.) isimli şahsa ait (108) ve (Y.Ş.) isimli şahsa ait (25) küçükbaş hayvanın kimliği belirsiz kişi yada kişilerce çalındığı bilgisi alınmıştır.

 

İl Jandarma Komutanlığınca, hırsızların yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalar sonucunda; Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) tarafından 14 Ekim 2020 tarihinde Pınarbaşı İlçesinde (K.Ö.), (U.U), (Z.G.), (S.G.) ve (M.G.) isimli şahıslar araçlarıyla birlikte yakalanmıştır. Çalınan (25) adet küçükbaş hayvanın sahibi (Y.Ş.)’ye teslim edilmiş olup, (108) adet küçükbaş hayvanın ise (10)-(15)’er gruplar halinde farklı tarihlerde şüpheliler tarafından satışının yapıldığı öğrenilmiştir. (S.G.) isimli şahsın ifadesi alınarak, (K.Ö.), (U.U.) ve (Z.G.) isimli şahıslar adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır. (M.G.) ise tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

 

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinden (2) faili meçhul küçükbaş hayvan hırsızlığı olayı aydınlatılmış olup, olaylar ile ilgili olarak yakalanan şüpheliler adli makamlara sevk edilmiştir.

Kayseri İl Jandarma Komutanlığınca, bölgemizin huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik olarak yürütülmekte olan faaliyetler, yine halkımızın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam ettirilecektir"