GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-02-2021 09:33   Güncelleme : 24-02-2021 09:38

PEKER: POLİS VE SAĞLIKÇILARIMIZA 3600 GÖSTERGE VERİLSİN

Ulaştırma ve Demiryolu Çalışanları Hak Sendikası Genel Başkanı Abdullah PEKER, Kayseri’de bir dizi ziyaretlerde bulunarak 3600 göstergenin gece gündüz demeden çalışan Polis ve sağlık çalışanlarına verilmesini talep etti.

PEKER: POLİS VE SAĞLIKÇILARIMIZA 3600 GÖSTERGE VERİLSİN

 

 

Kayseri’ye bir dizi ziyaretlerde bulunan Vali şehmus Günaydın ve Kayseri Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Akın’ı makamında ziyaret edip bilgi alış verişinde bulunan Ulaştırma ve Demiryolu Çalışanları Hak Sendikası Genel Başkanı Abdullah PEKER, gece gündüz demeden halka hizmet veren başta Polis ve sağlık çalışanlarına 3600 göstergenin verilmesini istedi. Bu konuda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan talepte bulunan Peker şunları söyledi:

 

 

“Ülkemizde tam bir yıldır Covid 19 (Korona) ile mücadele yapılmaktadır, geçen bir yıl içinde insan üstü bir gayret göstererek hastanede ambulansta evlerde çarşıda Filyasyon ekipleri ve Sağlıkçılarla birlikte yoğun bir mesai sergileyen Polisimiz 3600 göstergeyi analarının ak sütü gibi hak etmişlerdir.

 

Bizim temennimiz İmamlarda 3600 gösterge verilsin hatta Tüm kamu Kurumlarındaki Personelde verilsin ama öncelik yukarıda bahsettiğimiz iki meslek gurubu olan Sağlıkçılarımız ve Polislerimizin olması toplum vicdanınıda rahatlatacaktır.

 

Konuyu biraz açacak olursak Sağlıkçılarımız ve Polisimiz buna jandarmamamızı da belirli bir kısmında dahil ederek durum tespit yapmak istiyorum

Sokaklarda halkımıza gece gündüz demeden maske takın uyarısı yapan Polisimizdir. Vaka tespiti yapılan ve evlere kontrole giden Polisimizdir.

Zaman zaman vatandaşın hakaretine ve sözlü tacizine uğrayan Sağlıkçılarımız ve Polisimizdir. Yani 3600 göstergenin tartışmasız önceliklileri

Polis ve sağlıkçılarımız diyorum.

Sayın Cumhurbaşkanımızın bir an evvel bu iki meslek gurubuna 3600’ü vermesi diğer meslek guruplarında devamında verilmesini talep ediyoruz”