GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-05-2021 12:14   Güncelleme : 24-05-2021 12:14

Palancıoğlu, PANDEMİDE SOKAK HAYVANLARI UNUTULMADI

Pandemi sürecinde, sokağa çıkma ve tam kapanma dönemlerinde sokak hayvanlarını unutmadıklarını belirten Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, sokak hayvanların korunması, beslenmesi ve sahiplenilmesi konusunda vatandaşların duyarlı olmalarını istedi.

Palancıoğlu, PANDEMİDE SOKAK HAYVANLARI UNUTULMADI

 

 

Özellikle kış aylarında yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına yardımcı olduklarını belirten Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarının korona virüs salgını nedeniyle ilçe sınırları içerisinde yeterince besleme ünitesi yerleştirdiklerini kaydetti.

Sokak hayvanlarının beslenmesinde herkese görev düştüğünü ve herkesin de insani görevi olduğunu, onların da yaşama hakkı bulunduğunu ifade eden Başkan Dr. Palancıoğlu “Belediye olarak gerekli çalışmayı yapıyoruz. Ancak birçok kimse heves ile sahiplendikleri hayvanları bir süre sonra sokağa terk ediyor. Ayrıca hayvan severlerin ve özellikle bu konuda kurulmuş olan derneklerin de katılımcı bir çalışma içerisinde olmaları gerekmektedir. Çünkü bu konu toplumun bir görevi ve el birliği ile çözüme ulaşabilecektir.“ dedi.

Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, yasa gereği belediye olarak sahipsiz sokak hayvanların toplanıldığını, aşılandığını ve tekrar aynı mevkiye bırakıldığını sözlerine ekledi.