GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-05-2021 14:23   Güncelleme : 03-05-2021 14:23

ÖZHASEKİ'DEN KILIDAROĞLU İLE İLGİLİ 15 TEMMUZ İDDİASI

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki,15 Temmuzla ilgili konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na ciddi bir atıfta bulundu

ÖZHASEKİ'DEN KILIDAROĞLU İLE İLGİLİ 15 TEMMUZ İDDİASI

Mehmet Özhaseki, Kılıçdaroğlu’nun “15 Temmuz” ile ilgili sözlerine sert tepki gösterdi:

“Kılıçdaroğlu, tankların yanından pazarlıkla geçti”

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, A Haber ekranlarında yayınlanan Canan Barlas ile Gündem programının canlı yayın konuğu oldu. Özhasek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik kullandığı, "Tankların yanından geçtim, o da geçseydi" şeklindeki sözlerine tepki gösterdi.

15 Temmuz gecesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda birlikte çalıştığı Müsteşarlar Yardımcısı’nın da tesadüfen Kılıçdaroğlu ile aynı uçakta olduğunu belirten Özhaseki, "İndikten sonra orada ihtilal olduğu belli olmuş, Kılıçdaroğlu’nu karşılayanlar hemen kendilerine söylemişler. Sonradan tankın yanındakiler ile Kılıçdaroğlu’nun ekibinden pazarlığa gidenler olmuş. Kemal Bey'in oradan geçişi pazarlıkla olan bir geçiş" dedi.

Özhaseki, “CHP'deki gelişmeleri ve aynı zamandaki Kemal Kılıçdaroğlu'nun Genel Başkanlık sonrasındaki adeta bir eksen kayması meselesini bir göz önünde bulundurmak lazım. Aslında söylediği söz bir sıkışmışlığın, bunalmışlığın, daralmışlığın getirdiği dilinden dökülen o andaki aklına gelenler. Gördüğüm şu; Deniz Baykal sonrasında CHP'de eksen kayması oldu. 15 Temmuz hain FETÖ kalkışmasında direnmek yerine, pazarlıklara girişen ve ne hikmetse sorunsuz bir şekilde havaalanından ayrılan Kılıçdaroğlu aslında Milli İrade’nin karşısındadır. Demokrasiyi savunmak yerine; gizli saklı bir yerlerde kahve içenleri, Milletimiz unutmayacaktır.” diye ekledi.

“Ne Ankara’da ne de İstanbul’da daha taş üstüne taş koymadılar”

Özhaseki, programda gündeme ilişkin değerlendirmelerde de bulundu. 2019 seçimlerinden sonra belediyelerde bilinçli olarak ciddi bir muhalefet ortaya koymadıklarının altını çizen Mehmet Özhaseki, “2019 yerel seçimlerinden sonra biraz sabırlı davranıp seçmenin kendisinin görmesi için ciddi bir muhalefet ortaya koymadık şu ana kadar. ‘25 senedir siz idare ediyorsunuz. 2019’da bunlar geldi, bir fırsat verin’ gibi bir anlayış doğar diye sessizce izlemeye başladık. Ancak şimdi gördüğümüz kötü manzaralar hiç şaşırdığımız şeyler değil. Çünkü şu ana kadar ne Ankara’da ne de İstanbul’da daha taş üstüne taş koymadılar. Yaptıkları tek şey algı operasyonu.” dedi.