GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-01-2021 23:52   Güncelleme : 10-01-2021 00:00

ÖZHASEKİ, NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANINA ÖZÜR DİLEMESİNİ SÖYLEDİM

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın "Erciyes ve Kayseri" açıklamasıyla ilgili, "Açıkça niyetini yazmasını ve insanlardan özür dilemesi gerektiğini söyledim. O da yakışanı yaptı." dedi.

ÖZHASEKİ, NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANINA ÖZÜR DİLEMESİNİ SÖYLEDİM

 

Özhakesi, Kayserispor - Yeni Malatyaspor maçını izledikten sonra stadyum çıkışı gazetecilere, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'a "Memduh ağabey, bak canımı sıkma. Eğer bir defa daha Kayseri Kapadokya’nın merkezi dersen Erciyes'i elinden alırım." şeklindeki ifadeleri ile ilgili açıklama yaptı. 

Arı'nın, 2020 yılı icraatlarını değerlendirdiği basın toplantısındaki sözlerine ilişkin Özhaseki, şunları kaydetti:

"Günün sürprizi de Nevşehir Belediye Başkanımızdı. Sabah erkenden telefonuma mesajlar düşmeye başlayınca baktım Nevşehir'de böyle şeyler söylemiş. Kendisini aradım. Gencecik bir arkadaş var orada. Biraz heyecanlı. Başarılı ve gayretli, takip de ediyorum. Orada basın toplantısı yaparken öyle bir şey söylemiş. Ne olduğunu sordum, 'Espri yapmıştım' dedi. Kamuda herkese açık yapılan hatanın iki kişilik özrü olmayacağını söyledim. Açıkça niyetini yazmasını ve insanlardan özür dilemesi gerektiğini söyledim. O da yakışanı yaptı. Arkadaşımızın bir hatası oldu, telafi etti. Helallik istedi. Nevşehir bizim en yakın ilimiz. Oradaki arkadaşları da seviyoruz. Belediye Başkanımızın da anketlerini yaptırıyorum, çok başarılı. Biraz espri katarak söylediği bir şey ama yanlış anlamaya müsaitti. O da geçti, kapattık o defteri. Bir gün Rasim'i Erciyes'e çağırıp çay kahve ikram edeceğim. Erciyes'in Kayseri'ye ait olduğunu da tekrarlatacağız."

Başkan Arı, yaptığı yazılı açıklamada, toplantıda bir gazetecinin sorusu üzerine, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile aralarında geçen esprili konuşmayı naklettiğini, beyanının bazı basın kuruluşlarınca çarpıtıldığını belirtmişti.

Öte yandan Kayserispor Kulübü Onursal Başkanı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, "Bugün çok şükür iyi bir mücadele oldu. Galibiyeti hak ettik." dedi.

Süper Lig'in 18. haftasında Hes Kablo Kayserispor'un Yeni Malatyaspor'u 1-0 yendiği maçın ardından açıklama yapan Özhaseki,  birkaç haftadır takımın iyi oynadığını söyledi.

Hakem hatalarının da yaşandığına değinen Özhaseki, bazı maçlarda son dakikalarda gol yiyerek mücadeleyi kaybedebildiklerini ifade etti.

Özhaseki, maçla ilgili şunları kaydetti:

"Bugün çok şükür iyi bir mücadele oldu. Galibiyeti hak ettik. Bugün çocuklar istediler ve galip geldiler. İnşallah bundan sonra da yeni gelecek olan hoca ile bir ivme yakalarız. Zaten ligin devre arası yaklaşıyor. Değerli başkanımız da hiçbir fedakarlıktan kaçmıyor. Her türlü sıkıntıyı çözüyor. Ellerine sağlık. Başta başkanımızı ve yönetim kurulundaki arkadaşları tebrik ediyorum. Çünkü yılların biriken bir sıkıntısı vardı. Bu sıkıntıyı aşmak, transfer tahtasını açtırmak, eskilerin borcunu ödemek yeni gelenlerin nazı ile oynamak kolay değil. Nihayetinde bunların çoğu profesyonel. Kayserililik ruhu ile oynamıyor ki, bunlar para için oynuyorlar. Bu sıkıntıları giderebilmek çok kolay değil."

Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı'nın başarılı bir yönetici olduğunu vurgulayan Özhaseki, "Sayın Cumhurbaşkanımız Kayseri'ye geldiğinde bir yerde yemek yemiştik. Oraya ben Berna Gözbaşı'nı da davet etmiştim. Daha sonra da Cumhurbaşkanımızı tanıştırırken 'Kayseri'de bulabildiğimiz tek babayiğit bu efendim' dedim. Berna başkanımızla uzun süre sohbet etmişti Cumhurbaşkanımız. Başarı diledi." ifadelerini kullandı.