SAĞLIK
Giriş Tarihi : 04-07-2021 16:26   Güncelleme : 04-07-2021 16:37

ÖZHASEKİ, Kayseri mayasında insana hizmet olan bir şehirdir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erciyes Üniversitesi Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Hastanesi'nin açılışına, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin telefonla aramasıyla katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, hayırseverlerin katkılarıyla yapılan hastanenin şehre, ülkeye ve çocuklara hayırlı olmasını temenni etti.

ÖZHASEKİ, Kayseri mayasında insana hizmet olan bir şehirdir

“Kayseri mayasında insana hizmet olan bir şehirdir”

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, projeye katkı sağlayan başta Mehmet Özhaseki, hayırseverler Süleyman Çetinsaya, Harun Yavuz, Abdullah Gülsoy olmak üzere; bütün hayırseverlere teşekkür etti. Erdoğan, "Kayseri, merhum Kadir Has gibi pek çok hayırsevere ev sahipliği yapmış, mayasında insana hizmet olan bir şehirdir. Açılışını yaptığımız hastanenin de aynı şekilde inşa edilmesinden memnuniyet duyuyorum. Hastanemiz, bünyesindeki kemik iliği nakli, talasemi, hemofili ve ayakta tedavi merkezleri ile kendi alanında ülkemizin en büyük ve önemli sağlık kuruluşudur. Kapasitesi itibarıyla aynı anda 40 çocuğumuza kemik iliği nakli yapabilecek imkana sahiptir. Hatta bu özelliğiyle bırakın ülkemizi, dünyada bile hastanemizle yarışabilecek bir kurum yoktur.” diye konuştu.

 

“Dünyadaki tüm çocukların umudu haline geleceğine yürekten inanıyorum”

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan hastanenin hayırlı olmasını dileyerek, “Ülkemizde henüz başlanamamış olan gen tedavisi için gereken altyapıya sahip hastanemizde en kısa sürede bu yöntemin de devreye alınmasını temenni ediyorum. Gereken kadroların tahsisi ve diğer ihtiyaçların giderilmesiyle hastanemizin çok yakın bir zamanda bölgemizdeki, hatta dünyadaki tüm çocukların umudu haline geleceğine yürekten inanıyorum. Bir kez daha hastanenin hayırlı olmasını diliyor, hayırseverlerimize ve üniversite yönetimine şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 

“Hepimiz geçip gidiyoruz ama eser bırakmışsak onun mutluluğu dünyaya değiyor”

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da telekonferans yöntemiyle katıldığı açılışta konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Hepimiz geçip gidiyoruz ama eser bırakmışsak onun mutluluğu dünyaya değiyor. Burada Cenab-ı Hak, inşallah hiçbirimizin evladına hastalık vermesin ama ola ki hastalık geldi, işte burada tedavi olacaklar. O çocukların yüzü gülecek. Anneler yavrularına sarılacaklar. Herhalde biz de bunları görüp, dünyanın en mutlu insanlarından olacağız. Bir insan ölünce onu en çok eşi ve çocukları anarmış. Daha sonra torunları, hatırlayanlar ara ara anarlarmış. Sonra unutulur gidermiş. Aramızda dedesinin dedesini anan var mı? Yok. Peki kimler anılıyor?

Peygamberimizin sözüyle sadaka-i cariye bırakanlar anılıyor. Eser bırakanlar, çeşme, köprü, yol, hamam ve hastane yani bu tür hizmetleri yapanlar anılıyor. Burada onlarca insanın emeği var. Onların her birinin sadaka-i cariyesini Allah kabul etsin diye dua ediyoruz." dedi.

 

“Şehrimizi seviyoruz ama emin olun bu sevgi boşa değil”

 

Hastanenin hayırseverlerin emeğiyle yaptırıldığını ifade eden Özhaseki, binlerce temel atma törenine katıldığını ancak bugünkü kadar güzel, anlamlı ve duygulu bir ortamı çok yaşamadığını düşündüğünü söyledi.

 

Kayseri’nin hayırsever bir kent olduğuna vurgu yapan Özhaseki, “Herkes şehrini, doğduğu yeri sever. Bu, insanın içinden gelir. Biz de şehrimizi seviyoruz ama emin olun bu sevgi boşa değil. Kayseri, ticaret ve sanayi şehri. İnsanlarımız çalışırlar, gayret ederler, üretirler. Son dönemde hayırseverler şehri diye de isim yaptık. 4 kere hayırseverler zirvesi yaptık. En küçük hayırseverimiz de bir sağlık ocağı yaptırmıştı. Orada, Cumhurbaşkanımızın, Başbakanlarımızın elinden ödül verdik. Kayseri'de neredeyse 1 milyar dolarlık hayır işi yapılmıştı.” diye kaydetti.

 

Hastane açılışına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Vali Şehmus Günaydın, AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilçe belediye başkanları, hayırseverler ve vatandaşlar katıldı.