GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-08-2021 14:21   Güncelleme : 27-08-2021 14:21

Özhaseki, Gönül belediyeciliğini de inşa etmeye çalışıyoruz

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki Malatya'da gazetecilerin sorularını yanıtladı:

Özhaseki, Gönül belediyeciliğini de inşa etmeye çalışıyoruz

 

 

Özhaseki, muhalefetin erken seçim isteğine karşın seçimlerin zamanında yapılacağını söyledi.

AK Parti Malatya İl Başkanlığı'nda partililerle bir araya gelen Özhaseki burada gazetecilere yaptığı açıklamada, yerel yönetimler birimi olarak bütün illere gidip, bu sayede belediye başkanlarıyla istişare etmek, yapılacak yatırımları gözden geçirmek, yardımcı olabilecekleri bir konu varsa bu konuları gündeme almak üzere görüşmeler gerçekleştirdiklerini anlattı.

“Hem yerelde hem genelde birinci parti olmaya da devam ediyoruz”

Türk siyasi tarihindeki dönüm noktalarından birinin 1994 yılı olduğunu belirten Özhaseki, yapılan hizmetlere karşılık halkın hemen her seçimde kendilerini tercih ettiğini ve hep birinci parti olduklarını söyledi.

Seçimlerin zamanında yapılacağını vurgulayan Özhaseki, "Son seçimlerde yüzde 44,6 yine oy aldık. Hamdolsun yine birinci partiyiz, hem yerelde hem genelde birinci parti olmaya da devam ediyoruz. Bugünlerde anketler yapılıyor. Muhalefet haliyle biraz daha özgüven patlaması yaşayarak 'erken seçim' diye bağırsa da millete soruluyor. 'Sorunlar var, size göre kim çözer?' Yine 'Recep Tayyip Erdoğan' ve 'AK Parti' deniyor çok şükür. Yerel seçimler zamanında yapılır, genel seçimler de zamanında yapılır, herkesin de zaten tıraşı da gözünün önüne düşer." şeklinde konuştu.

"Gönül belediyeciliğini de inşa etmeye çalışıyoruz”

AK Parti belediyeciliğinde vatandaşa hizmetin önemli olduğunu vurgulayan Özhaseki, şöyle devam etti:

"Gönül belediyeciliğini de inşa etmeye çalışıyoruz. Yani çok işler yapmaya çalışıyoruz ama milletin gönlünü alarak yapmak esastır, onların duasını alarak yapmak esastır. Bizi bu konuda bir sıkıştıran veyahut da rekabet halinde olan bir parti var da ondan dolayı mı bunları söylüyoruz? Hayır, yok, öyle bir şey de yok. Ankara, İstanbul ve Adana gibi vilayetlerde Cumhuriyet Halk Partisi seçimleri aldı, hayırlı olsun. Milletin iradesine hep saygı duyarız ve yakından da izliyoruz. Ankara ve İstanbul'da özellikle altını çizerek söylüyorum aradan neredeyse 2,5-3 sene geçti şu ana kadar daha taş üstüne taş koyduklarını görmedim. Eğer bir hizmet var da biz göremiyorsak lütfen söylesinler, biz de onun farkında olalım. Daha herhangi bir şekilde bir iş yaptıklarını gören olmadı."

“Afgan göçmenlerle ilgili ülkeye gelmemeleri konusunda elimizden geleni yapıyoruz”

Mehmet Özhaseki, bir gazetecinin, "Afganistan'dan Türk askeri geri dönüyor, tahliyeler başladı, bununla ilgili ne düşünüyorsunuz? sorusuna şu yanıtı verdi:

"Afganistan meselesinde pür teyakkuz halinde takip edilen bir ortam var. Zaten herkes olanı biteni biliyor. Orada nihayetinde bizim için önemli olan Türkiye Cumhuriyeti'nin, Türk milletinin bir taraftan menfaatleri, bir taraftan da onurudur. Orada alınan kararlar, günlük olarak takip neticesinde verilmektedir. Afgan göçmenlerle ilgili ülkeye gelmemeleri konusunda

elimizden geleni yapıyoruz. Bu konuda, batının kendine has bir takım iç siyasi dengeleriyle yaptıkları konuşmaları da kınıyoruz. Kendilerine geri iade ediyoruz. Burası göçmen kampı değil ve o konuda da hiç sıcak bakmadığımızı da defalarca söylüyoruz zaten. Bu konuda zaten devlet olarak da üzerimize düşeni yapıyoruz."