GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-11-2021 16:08   Güncelleme : 08-11-2021 16:08

Özhaseki, Allah, gerçek yüzlerini bu millete göstersin

Özhaseki, Allah, gerçek yüzlerini bu millete göstersin

Özhaseki, “Allah, gerçek yüzlerini bu millete göstersin. Bunların, şehitlerimize sevgileri olmadığı gibi saygıları da yok. Aziz milletimiz, şehidine hakaret edene gereken cevabı verecektir."

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, memleketi Kayseri’de Keriman Fırıncıoğlu - Rasime Erkan İlkokulu’nun temel atma törenine katıldı.

Temel atma töreninin ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan Özhaseki,  şehit yakınına küfreden İYİ Parti eski Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın bu sözlerinin her halükarda çirkinlik ve hiç duymak istemedikleri bir söz olduğunu söyledi.

“Kişinin içinde ne varsa dışına da bir şekilde vuruyor”

Olaya farklı açılardan da bakmak gerektiğini vurgulayan Özhaseki, "Bunu yapanın, her fırsatta milliyetçi olduğunu söyleyen bir partiye mensup olmasını, hatta bu partinin grup başkanvekili olmasını da ayrıca bir utanç vesilesi olarak görüyorum. Kişinin içinde ne varsa dışına da bir şekilde vuruyor. Demek içinden öyle şeyler söylemek geliyor. Buralarda bir söz vardır. Derler ki, 'pastırmanın kokusu çıkmasın diye 40 çıkıya sarmışlar 40'ıncı gün kokusu dışarı çıkmış'. Bunların da nihayetinde içlerinde ne varsa dışlarına yavaş yavaş vuruyor." diye konuştu.

“Allah, gerçek yüzlerini bu millete göstersin”

Türkkan'ın, olaydan sonra sosyal medya hesabından paylaştığı mesaja da değinen Özhaseki, şunları kaydetti:

"Ayıptır, edepsizliktir. Çıkıp da 'ben sadece genel başkanımdan özür diliyorum' falan diye de geçiştirilecek bir söz değildir. Benim Allah'tan dileğim, buna benzer insanların gerçek yüzlerinin milletimiz tarafından görülmesidir. Çünkü insanlar birçok siyasiyi sadece televizyonlardan görüyorlar, sadece konuşmalarına bakarak değerlendiriyorlar ve gerçek iç yüzlerini görmüyorlar. Bazen de böyle tipler ümit olarak milletin huzuruna çıkabiliyor. Algı operasyonlarının çekildiği bir ortamda bunların da çok revaçta olduklarını görebiliyoruz. Grup toplantılarına çıkarıp konuşturduğu insanların, 'fakir aç' derken Mercedes, BMW sahibi olduklarını görüyoruz. 'Emekli' derken emekli olmadığını görüyoruz. 'Esnaf' diye konuşturdukları sarrafın İYİ Parti'li olduğunu görüyoruz. Onlar bu numaraları çok iyi bilir. Bunların tek numarası bu zaten. Allah, gerçek yüzlerini bu millete göstersin. Bunların, şehitlerimize sevgileri olmadığı gibi saygıları da yok. Aziz milletimiz, şehidine hakaret edene gereken cevabı verecektir."