EĞİTİM
Giriş Tarihi : 20-05-2022 14:19

NNYÜ’DE BAHAR ŞENLİĞİ

NNYÜ’DE BAHAR ŞENLİĞİ

 

 

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) tarafından geleneksel olarak düzenlenen Bahar Şenliği 23-25 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

 

NNYÜ kampüsünde yapılacak 7. Bahar Şenliği, Pazartesi günü Çocuk Mehteran Takımı ve Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımının gösterisi ile başlayacak. Bilim, kültür, sanat ve spor etkinlikleri kapsamında düzenlenen ve üç gün sürecek NNYÜ 7. Bahar Şenliği’nde Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. etkinlikleri başta olmak üzere, bilgi yarışmaları, satranç turnuvası, yamaç paraşütü, karaoke, çeşitli oyunlar, sportif faaliyetler, klasik araba sergisi, bisiklet turu, dart turnuvası, duvar boyama gibi birbirinden güzel ve eğlenceli pek çok etkinlik yer alacak. Yukatel Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı’nın öğrencilerle bir araya geleceği söyleşi programının yer aldığı etkinliklerde her akşam ünlü bir sanatçı NNYÜ’de konser verecek. Şenlik kapsamında ilk gün Manuş Baba, ikinci gün Rabia Karataş, üçüncü gün Melek Mosso sahne alacak.

 

NNYÜ Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney, geleneksel olarak her yıl düzenledikleri Bahar Şenliklerine pandemi sebebiyle ara vermek zorunda kaldıklarını hatırlatarak, “Öğrencilerimizin çok istediği, sevdiği ve özlediği Bahar Şenliğini bu yıl yeniden düzenleyeceğiz. 7. Bahar Şenliğimiz, yoğun ve tempolu geçen eğitim öğretim yılının sonunda öğrencilerimizin biraz olsun rahatlamalarına, stres atıp eğlenmeleri için fırsat olacaktır. Ayrıca öğrencilerimizin bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif yönden gelişmelerine katkı sunacaktır. Bu şenliğimizin sağlık ve huzur içinde geçmesini diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Ahmet ŞanAhmet Şan