EĞİTİM
Giriş Tarihi : 09-12-2021 10:41   Güncelleme : 09-12-2021 10:41

NNYÜ’DE AFAD EĞİTİMİ

Kayseri İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) Arama Kurtarma Ekibi, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’nde (NNYÜ) Temel Afet, Farkındalık ve Gönüllülük Eğitimi verdi.

NNYÜ’DE AFAD EĞİTİMİ

 

 

 

 

NNYÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonunda Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünün Gönüllülük Çalışmaları dersi kapsamında gerçekleştirilen eğitim programına katılan AFAD Şube Müdürü Hasan Say deprem, heyelan, sel, çığ ve yangın gibi afetler çerçevesinde, afet öncesinde, afet sırasında ve afet sonrasında yapılması gerekenler hakkında bilgiler verdi. Deprem anında dayanıklı alanlarda cenin pozisyonu alarak depremin geçmesini beklemenin önemi uygulamalı olarak öğrencilere gösterilirken, AFAD Arama ve Kurtarma ekibinde görevli Kadir Göveç, kurtarma sırasında kullanılan ipleri, bu iplerle atılan düğümleri anlattı ve öğrencilere dağıttığı iplerle gemici, üzengi ve yarım kazık gibi bazı düğüm atma yöntemlerini öğretti.

 

NNYÜ’de gerçekleştirilen Temel Afet, Farkındalık ve Gönüllülük Eğitimi, AFAD’a ait Leon adlı arama kurtarma köpeğinin öğrencilerle buluşturulması ve AFAD ekip aracında bulunan afet ekipmanlarının tanıtımı ile sona erdi.