EĞİTİM
Giriş Tarihi : 24-06-2021 11:41   Güncelleme : 24-06-2021 11:41

NNYÜ REKTÖRÜ GÜNEY, YKS’DE ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR DİLEDİ

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney, bir mesaj yayınlayarak bu hafta sonu yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek öğrencilere başarı dileğinde bulundu.

NNYÜ REKTÖRÜ GÜNEY, YKS’DE ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR DİLEDİ

 

 

 

 

NNYÜ Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney mesajında, “Üniversite adayı gençlerimizin, hayallerini gerçekleştirmek için yıllardır büyük emek harcayarak, fedakârlıkta bulunarak hazırlandıkları, hayatlarında önemli bir dönüm noktası ve Üniversiteli olma yolunda önemli bir adım olan YKS´de başarılı olacaklarına yürekten inanıyorum. Beklentimiz, geleceğimizin teminatı ve Ülkemizin en değerli hazinesi olan gençlerimizin iyi eğitim almış, başarılı bir şekilde yetişmesidir. Bu doğrultuda hedefimiz, Üniversitemizde modern eğitim metotları uygulayarak çağın gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip, küreselleşen dünyada gelişmeleri iyi okuyup anlayabilen, ihtiyaçlara uygun doğru ve hızlı çözümler üretebilen, araştırmacı, girişimci, paylaşımcı, toplumsal ve etik değerlere saygılı, sosyal ve kültürel yönü güçlü başarılı bireyler yetiştirmektir.” dedi.

 

Öğrencilerin yetiştirilmesinde emeği geçen tüm öğretmenlere ve velilere de teşekkür eden Rektör Güney, ayrıca tercih sürecinde bölümler, burslar ve indirimler gibi konularda bilgi almak, öğrenci merkezi, yurt ve laboratuvar gibi alanları görmek isteyen öğrencileri ve aileleri Üniversitelerine davet etti.