GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-11-2021 12:39   Güncelleme : 23-11-2021 12:39

NNYÜ REKTÖRÜ GÜNEY, ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI YAYIMLADI

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney, 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle bir mesaj yayımlayarak tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutladı.

NNYÜ REKTÖRÜ GÜNEY, ÖĞRETMENLER GÜNÜ  KUTLAMA MESAJI YAYIMLADI

 

 

 

 

NNYÜ Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney, öğretmenlerin toplumun en önemli yapı taşlarından biri olduğunu belirterek mesajında şu ifadelere yer verdi: “Öğretmenlerimiz, aklın ve bilimin ışığında ülkemizi aydınlık geleceğe taşıyacak nesilleri yetiştirmek için ulvi bir görev üstlenmişlerdir. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, dünyanın en saygı değer unsurlarından biri olarak gördüğü öğretmenlerin yetiştireceği nesillerin ülkenin geleceğini şekillendireceğine işaret etmiş, öğrencilerin fikren, ilmen ve bedenen üstün meziyette olacak şekilde eğitilmesini istemiştir.

 

Ülkemizi hürriyet ve bağımsızlık içerisinde sonsuza kadar yaşatacak, milli birlik ve beraberliğimizin teminatı, çağın gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip, milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerimizi benimseyen, koruyan ve geliştiren, vatanını, milletini, ailesini seven ve yüceltmeye çalışan nesiller yetiştirmek için her türlü fedakarlıkta bulunan tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.”