GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-04-2021 11:23   Güncelleme : 07-04-2021 11:26

NNYÜ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ HASTANESİNE “ERİŞİLEBİLİR İŞ YERİ” ÖDÜLÜ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, engelli vatandaşların hayatını kolaylaştıran tasarım ve ürünleri, proje ve uygulamaları 9 kategoride ödüllendirdi. Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi “Erişilebilir İş Yerleri” kategorisinde üçüncü seçildi.

NNYÜ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ HASTANESİNE “ERİŞİLEBİLİR İŞ YERİ” ÖDÜLÜ

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilan edilen “2020 Erişilebilirlik Yılı” kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen “Türkiye Erişilebilirlik Ödülleri” için yapılan jüri oylamasında, engelsiz hastane anlayışıyla çalışmalarını yürüten NNYÜ Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi, “Erişilebilir İş Yerleri” kategorisinde üçüncülüğe layık görüldü.

 

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi olarak böyle anlamlı bir ödülü almaktan büyük onur duyduğunu belirten NNYÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cem A. Gürgan, “Hastanemiz, özel olarak hazırlanan engelsiz kliniği ve radyoloji kliniği ile tekerlekli sandalye kullanan hastalarımıza ağız ve diş tedavilerinin yapılmasında hizmet verirken, tüm hastanemizin asansörlerinden bekleme salonlarına ve kliniklerine kadar engelli hastalarımıza eksiksiz hizmet vermeye uygundur” dedi. Dekan Prof. Dr. Cem A. Gürgan, uyumsuz ve zihinsel engelli hastalar için de genel anestezi altında tüm cerrahi ve diş tedavi uygulamalarının rahatlıkla ve tedaviler sonrasında da konforlu yataklı servis ortamında yapıldığını, bölgemizin tek engelsiz diş hastanesinde sağlanan üst düzey temiz ve hijyenik ortamında tedavileri için hastaları beklediklerini kaydetti.

 

NNYÜ Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesinin 5700 m2lik kapalı alanı içinde; toplamda 117 diş üniti, 6 lokal ve 2 genel ameliyathane odası, 7 özel dental lazer ve mikroskop odası, 12 yatak kapasiteli yataklı servisi, merkezi sterilizasyon ünitesi ve dental tomografi ünitesinin dahil olduğu tam dijital radyoloji kliniği ile çocuk ve erişkin hastaların tüm ağız ve diş sağlığı problemlerinin teşhis ve tedavileri hasta merkezli ve multidisipliner bir yaklaşımla öğretim üyeleri tarafından randevulu olarak yapılıyor.

 

NNYÜ Diş Hekimliği Fakülte Hastanesi, daha öncede planlama, tasarım, denetleme süreçlerinde de erişilebilirlik standartlarına uyum sağlayarak “Erişilebilirlik Belgesi” almaya hak kazanmıştı.