GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-12-2021 16:23   Güncelleme : 28-12-2021 16:23

Narkotik, 2.5 Kilogram uyuşturucu madde Metamfetamin ele geçirdi

Narkotik, 2.5 Kilogram uyuşturucu madde Metamfetamin ele geçirdi

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Faaliyetleri

 

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce narkotik suçlara yönelik yapılan iki farklı operasyonda yakalanan (5) şahıs hakkında adli işlem başlatıldı.

 

Narkotik Suçlarla Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüklerimiz görevlilerince yapılan ortak çalışmada, İlimize uyuşturucu madde getirileceği bilgisi üzerine, şüpheli şahsın kullandığı araç tespit edilerek Kayseri–Malatya Karayolu üzerinde durdurulmuş ve araçta yapılan aramada yastık kılıfı içerisine gizlenmiş vaziyette (2.200) gram metamfetamin ele geçirilmiştir. Olayla ilgili olarak (2) şahsa “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak” suçundan işlem yapılmıştır.

 

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz görevlilerince Talas ilçesinde uyuşturucu madde ticareti yaptığı tespit edilen (2) şahsın ikamet ve araçlarında yapılan aramada (15) gram sentetik kannabinoid, (2.500) gram metamfetamin ve (2) adet ruhsatsız tüfek ele geçirilmiştir. Olayla ilgili olarak (2) şahsa “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak”, (1) şahsa “Uyuşturucu Madde Kullanmak ve Bulundurmak” suçundan işlem yapılmıştır.

 

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğümüzce, bölgemizin huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik olarak yürütülen faaliyetler, yine halkımızın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam ettirilecektir.