EKONOMİ
Giriş Tarihi : 19-01-2022 14:02   Güncelleme : 19-01-2022 14:05

MÜSİAD Kayseri Şube Başkanı Akmermer: Ekonomi modelini destekliyoruz

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Kayseri Kayseri Şube Başkanı Ferhat Akmermer, gazetecilerle bir araya geldi.

MÜSİAD Kayseri Şube Başkanı Akmermer: Ekonomi modelini destekliyoruz

 Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Kayseri Şube Başkanı Ferhat Akmermer, gazetecilerle bir araya geldi. 2021 yılını değerlendiren Akmermer, Türkiye’nin yeni ekonomi modeliyle ilgili değerlendirme yaptı. MÜSAİD Kayseri Şube Başkanı Ferhat Akmermer, ekonomiye dair konuşma gerçekleştirdi. E-ihracat konusunda taraflarınca gerekenin yapılacağını belirtti.

Akmermer, “Etrafında orman bulunmayan Kayseri’de mobilya sanayisinde şu anda dünyanın ne önemli şehirlerinden bir tanesi. Hem Türkiye hem dünya piyasasında adından söz ettiren bir yerde. Gerçekten ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. İhracatımız yüzde 32.9’luk bir artışla yıl sonunu 225.4 milyar dolarlık bir rekorla kapattı. Bununla alakalı 2020 hedefi 250 milyar dolar şu anda planlanan ancak kanaatimizce bu rakamın üzerinde kapatacağımız gözüküyor. Önümüzde bir enflasyon sorunu var. Bu sorun hala devam ediyor. Pandemi koşullarının sona ermiş olmaması, tedarik zincirinde yaşanan sorunlar ve lojistik özelinde de hala maliyetlerin çok tutarda ve sıralı olması bizim önümüzü tıkayan eklemler. Türkiye bu enflasyon sorununu ortadan kaldırabilirse bu noktada çok güçlü irade ve mesajlar var. Biz Kayseri MÜSİAD olarak hem üyelerimizin özelinde Kayseri’nin e-ihracat yapabilmesi noktasında bu yeni dönemde elimizi taşın altına koyacağız” diye konuştu.

Ahmet ŞanAhmet Şan