GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-08-2021 21:10   Güncelleme : 29-08-2021 21:10

MMO Kayseri Şube Başkanı VAROL'un, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

MMO Kayseri Şube Başkanı Süleyman VAROL, 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili şu açıklamayı yaptı

MMO Kayseri Şube Başkanı VAROL'un, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

 


 
  
  Bugün, bir millet olarak kenetlendiğimiz ve düşmana karşı zafer kazandığımız, topraklarımızı istiladan kurtardığımız zaferimizin günüdür.
  30 Ağustos tarihi, bir istiklal mücadelesidir. Türk Milletinin fedakârlıklarla kazandığı bu mücadeleyi bütün Dünya’ya duyuran ve sonucunu zaferle taçlandıran bu tarih, kahraman ordumuzun ve aziz milletimizin şanlı tarihinde önemli bir yere sahiptir.
  Kolay kazanılmayan bu topraklar, şüphesiz ki kolay bir şekilde kaybedilmeyecekti. Komutanlığını bizzat Mustafa Kemal Atatürk’ün yapmış olduğu bu mücadelede Türk ordusunun, Anadolu halkının birlik ve beraberlik içinde göstermiş oldukları gayret sonucunda bu zafer kazanıldı.
  Tarih sayfaları her zaman doğruyu söyler. Türk Milletinin mücadelesinin birçok kez örneği olan bu tarih bilir ki; özgürlüğünü, toprağını, namusunu canından, malından, kanından üstün gören Türk Milleti böyle bir istilaya zaten izin vermeyecekti, vermedi.
  Tarihiyle gurur duyan Türk Milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum..