GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-11-2021 16:14   Güncelleme : 23-11-2021 16:14

MMO Kayseri Şube Başkanı VAROL, Öğretmenler Günü mesajı yayımladı

MMO Kayseri Şube Başkanı Süleyman VAROL, 24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili aşağıdaki açıklamayı yaptı

MMO Kayseri Şube Başkanı VAROL, Öğretmenler Günü mesajı yayımladı

 

 

                                                                                                         


Tarih boyunca insanoğlunun en önemli uğraşı eğitim olmuştur. Eğitim bir toplumun refah düzeyine belirleyen, donanımlı, sorgulayan ve üreten insanların yetiştirilmesi sağlaması yönüyle çağdaş Dünyada ’ki yükselişin kilit bir anahtarıdır.

Eğitimin günümüzdeki önemini anlatmak çokta kolay değildir. Toplumumuzun yaşam şartlarına baktığımızda eğitim, yaşamla bağ kurmanın en önemli yoludur. Eğitimin bu kadar önemli olduğu bir Dünya’da öğretmenlerin yeri ve önemi tartışılamaz.

Atamız, uygarlık yolunda aşılması gereken en büyük engelin cehalet olduğunu vurgulamıştır. Milletin, ancak gerçek kurtuluşunun eğitim yoluyla ve öğretmenler aracılığıyla olduğunu hiçbir zaman unutmamalıyız. Mustafa Kemal Atatürk ’’ Öğretmenler! Yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.’’ sözü ile ülkenin geleceğini gençlere emanet ederken anahtarını da öğretmenlere vermiştir. Kutsal bir meslek olan öğretmenlerimize ne kadar minnet duysak azdır. Öğretmenlik mesleği bu nedenle tüm Dünya’da en değerli ve en saygın mesleklerden birisidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Fikri hür, vicdanı hür nesiller yetiştirme ve ülkemize çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkarma gayesi ile fedakârca hizmet eden başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü en içten dileklerimle kutluyorum.