GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-01-2022 10:09   Güncelleme : 13-01-2022 10:09

MMO Kayseri Şube Başkanı VAROL, Enerji Tasarrufu Haftası açıklaması yaptı

MMO Kayseri Şube Başkanı Süleyman VAROL, Enerji Tasarrufu Haftası ile ilgili aşağıdaki açıklamayı yaptı

MMO Kayseri Şube Başkanı  VAROL, Enerji Tasarrufu Haftası açıklaması yaptı

 

 

                                                                                                         

                         ENERJİ TASARRUFU, ENERJİYİ VERİMLİ KULLANMAKTIR..

Hem Ülkemizin hem de Dünya’nın en önemli ihtiyacı enerjidir. Bir o kadar önemli olan enerji aynı zaman da en önemli ortak problemimizdir.

 

Gelişen teknoloji, artan nüfus her geçen gün enerjiye olan ihtiyacı daha da artırmaktadır. Sanayileşmenin bu kadar arttığı yüzyılda yaptığım her işe enerji gerekmektedir. Teknolojinin sağladığı kolaylıklara bakılacak olursa; iş hayatımızda, evimizde, tarımda ve birçok alanda enerji çok önemlidir.
 

Enerji kaynaklarımız sınırlıdır ve gün geçtikçe enerji için harcanan maliyet artmaktadır. Ülkemiz de Enerji politikaları oluşturularak kendi enerji potansiyeline uygun teknoloji ve projeler geliştirerek enerjide dışa bağımlılığı azalmak için çalışmalar yapılmaktadır. Ancak bu çalışmalar tek başına yeterli değildir. Hepimizin bildiği gibi Enerji tasarrufu, enerjinin akıllıca kullanımı ile kayıpların en aza indirilmesi, aynı iş için daha az enerji kullanılması demektir. Yani toplumun bilinçlenmesi ile bir ailede başlayan enerji tasarrufu, hem aile hem ülke ekonomisine fayda sağlayacaktır.

Gelecek nesillere yaşanabilir bir Dünya bırakabilmek için, hem ailemizin hem de ülkemizin ekonomisine katkı sağlayabilmek için savurganlığı bir kenara bırakıp enerji tasarrufu konusunda bilinçli olmalı ve ona göre davranmalıyız.