GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-11-2021 17:15   Güncelleme : 16-11-2021 17:15

MHPLİ ERSOY, SAVUNMA BAKANI AKAR'A MİNNET KONUŞMASI YAPTI

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Türk ordusuna minnet dolu şu konuşmayı yaptı

MHPLİ ERSOY, SAVUNMA BAKANI AKAR'A MİNNET KONUŞMASI YAPTI

 

Konuşmama başlamadan önce, Metehan'dan Atilla'ya, Sultan Alparslan'dan Mustafa Kemal Atatürk'e kadar asırlardır Türk varlığını sürdürme pahasına kan dökmüş, can vermiş şehitlerimize; Allah'tan rahmet, gazilerimize şifa ve sağlıklı bir ömür niyaz ediyorum.

Sayın Bakanım, şahsınızın önderliğinde sınırlarımız içinde ve gönül coğrafyamız sınırları dâhilinde büyük Turan yolunda emin adımlarla yürümenin, Türk düşmanlarını bir bir etkisiz hâle getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu vesileyle, hudutlarımızın güvenliği için, yedi gün yirmi dört saat esasına göre görev yapan, gecesini gündüzüne katan, ardında anasını, yarini, evlatlarını bırakıp, Peygamber ocağına İsmail olan evlatlarımıza selam ediyor, her birine hürmetlerimi sunuyorum.

Tarihimize ve bugünümüze baktığımızda, Türk'ün bahtında ve namında savaşmak olduğunu görüyoruz. Türklük kimliğinin, bulunduğumuz coğrafyanın, peygamber sancağının ne demek olduğunu maziden atiye yaşayarak ve yaşatarak öğrendik.

Sayın Bakanım, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin belki de en kapsamlı ve en yoğun mücadelesinin verildiği hassas dönemlerden geçiyoruz. Böylesi bir dönemde enkaza dönüşmemizi bekleyenleri, taarruz anlayışıyla aralıksız olarak, sadece son bir yıl içinde 52'si büyük, 182'si orta çaplı olmak üzere toplam 234 başarılı operasyonla enkaza gömdüğünüz için sizlere minnettarız. Yine, terörle mücadele kapsamında gönül coğrafyamızın ve halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamak için Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı ve Bahar Kalkanı Harekâtlarıyla bir ucu hainlere, bir ucu cennet vatanımıza açılan terör koridorunu parçaladığınız için yine size minnettarız. Bunların yanı sıra, dün, 15 Kasım Pazartesi günü kurtuluşunun 38'inci yıl dönümünü kutladığımız yavru vatan Kıbrıs'ın menfaat ve güvenliğinin sağlanması noktasındaki duruşunuz, Mavi Vatan hususundaki azim ve kararlılığınız için sizlere minnettarız. İki devlet tek millet anlayışıyla kenetlendiğimiz kardeş ülke Azerbaycanlı kardeşlerimizin, Karabağ'ın, Ermenistan'ın işgalinden kurtulmasına uzanan zafer yolundaki duruşunuz ve desteğinizden dolayı, sizlere minnettarız.

Sayın Bakanım, şanlı ordumuzun ve dolayısıyla devletimizin bekası için,

tüm bu yapılanlar damarlarımızdaki asil kandan sonra güçlü savunma sanayimiz sayesindedir. Bu anlamda, ayrılan bütçe ve harcanan her bir kuruş feda olsun diyoruz. Son yıllarda, yerli üretim yaparak millî silahlar üreten Türkiye'nin bu konudaki başarılarını artırarak sürdürmesi için gereken her türlü desteği vereceğimizden şüphe olmasın. Bize göre, Millî Savunma Bakanlığı bütçesinin millî silahlar üretimi noktasındaki başarıyı kat kat yukarıya yükseltecek ölçüde belirlemek oldukça önemlidir. Millî savunma üretimi konusunda altyapısı, teknik imkânı olan bütün illerimize millî savunma teknolojilerimiz için bütçe ayrılması gerekmektedir. Türk devletinin terörle mücadelesini millî savunma sanayisi güçlendirecektir. Bu noktada, seçim bölgem olan sanayisiyle kendini dünya çapında kanıtlamış Kayseri ilimiz, millî savunmayı güçlendirecek üretim imkânlarına sahiptir ve daha güçlü hâle getirilmesi en büyük temennimizdir. Bu sebeplerle her türlü savunma sanayisi yatırımlarına talip olduğumuzu belirtmek istiyorum. Sayın Bakanım, emeklerinizden ve şanlı ordumuza katkılarınızdan dolayı bir kez daha teşekkür ediyor, Kayserili hemşehrileriniz olarak sizinle gurur duyuyor, Allah yolunuzu, bahtınızı açık etsin diyorum.